Aktualnie brak produktu - informacje: 504 166 699
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Substancja czynna leku APAP - paracetamol - uśmierza ból oraz obniża gorączkę. Działanie wynika z hamowania aktywności ośrodkowej cyklooksygenazy odpowiedzialnej za powstawanie czynników podnoszących temperaturę ciała i pobudzających receptory bólowe. Związek nie wywiera wpływu przeciwzapalnego ani nie zmniejsza syntezy prostaglandyn na obwodzie, dzięki czemu - w porównaniu do leków z grupy NLPZ - nie drażni błony śluzowej żołądka i nie zaburza procesów krzepnięcia krwi.
APAP można stosować w czasie ciąży.
Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem.
Preparat do stosowania doustnego. Wskazane, aby przyjmować lek na czczo.
Tabletkę popić 100 ml (ok. pół szklanki) niegazowanej wody. Nie rozgryzać, nie dzielić, nie żuć, nie ssać.
Dorośli:
1 - 2 tabletki (500 - 1000 mg paracetamolu) doraźnie lub 3 - 4 razy na dobę z zachowaniem co najmniej 4-godzinnego odstępu między dawkami.
Maksymalna dawka dobowa dla paracetamolu wynosi 4 g (8 tabletek). Nie należy jej przekraczać.
Młodzież powyżej 12. roku życia:
1 tabletka (500 mg paracetamolu) doraźnie lub 3 - 4 razy na dzień z zachowaniem 4-godzinnego odstępu między dawkami.
Jeżeli po 3 - 5 dniach przyjmowania leku objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.
Paracetamol może wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi równocześnie lekami. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które wpływa APAP.
Objawy niepożądane w czasie stosowania leku APAP należą do rzadkości. Mogą wystąpić m.in.
W trakcie leczenia produktami leczniczymi zawierającymi paracetamol nie wolno pić alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.
USP Zdrowie Sp. z o.o., ul. Poleczki 35, 02-822 Warszawa
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.