Lista produktów producenta: Naturell


Innowacja inspirowana naturą to istota suplementów marki Naturell. Nowe oryginalne formuły, stabilność składników, kontrolowane uwalnianie w organizmie. Dzięki nowoczesnym technologiom i własnemu laboratorium badawczemu, stale udoskonalamy nasze preparaty – tak, aby oferować naszym odbiorcom rozwiązania na miarę XXI wieku.


Inspiracją Naturell niezmiennie pozostaje natura. Stale poszukujemy naturalnych składników i procesów produkcyjnych – by działać w zgodzie z ludzkim organizmem i wspierać go w codziennych wyzwaniach zdrowotnych.


Szwedzka jakość


Historia Naturell sięga 1934 roku. Sam Almborg, mając kilkunastoletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej, przeniósł technologię wytwarzania tabletek na szwedzki rynek, stosując te same procesy i standardy do produkcji leków i preparatów witaminowych. Skąd pomysł na takie przedsięwzięcie? Szwedzki klimat: długa mroźna zima i brak słońca jest dużym wyzwaniem dla zdrowia. Dlatego lokalna medycyna naturalna wykorzystywała zioła i oleje ryb dla wsparcia zdrowia i witalności. Czerpiąc z tradycji, a także w odpowiedzi na zmieniający się na początku wieku styl życia Szwedów, Sam Almborg wprowadził wygodne do stosowania naturalne preparaty w formie tabletek, kropli i kapsułek.


Almborg od początku postawił na jakość. Poszukiwania odpowiednich składników, ich proporcji i form preparatów były nie lada wyzwaniem. Celem stało się oferowanie produktów nie tylko skutecznych, ale również wygodnych i bezpiecznych w stosowaniu. Powstały wtedy pierwsze nowatorskie produkty, takie jak naturalna witamina B z tabletek drożdżowych, wapń czy też pierwsza pasta do zębów z fluorem.


Od firmy rodzinnej do międzynarodowego rozwoju Naturell


Po prawie pół wieku działalności, przyszedł czas na kolejny etap: wyodrębnienie dynamicznie rosnącej produkcji preparatów witaminowych, mineralnych i naturalnych oraz powstanie Naturell. Już pod tą nazwą, jako jedna z pierwszych w Skandynawii, Naturell, zaoferowała klientom żelazo w płynie, wegetariański i mleczny proszek białkowy oraz biolecytynę w granulkach.


Początek lat 90. to kolejny ważny krok w rozwoju – rozszerzenie działalności na rynki zagraniczne. I tak w 1991 roku, produkty Naturell pojawiły się również w Polsce. W naszym kraju dostęstępna jest szeroka gama preparatów: witaminy, minerały, zioła, składniki i ekstrakty naturalne, adaptogeny, nutraceutyki i składniki odżywcze. Naturell najlepiej znana jest z cieszących się popularnością preparatów z kwasem Omega-3, koenzymem Q10, witaminą B12, czosnkiem bezzapachowym i chromem.


Rozwój na miarę XXI wieku


Lata doświadczeń doprowadziły do stworzenia szerokiej oferty innowacyjnych preparatów wysokiej jakości. Naturell oferuje najnowsze rozwiązania technologiczne, takie jak mikroenkapsulacja wrażliwych składników, wygodne do stosowania tabletki do ssania instant, wysokoskoncentrowane, standaryzowane naturalne oleje i ekstrakty roślinne.


W odpowiedzi na wyzwania współczesnego stylu życia, inspiruje nas natura. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami wysokiej czystości surowców naturalnych. W zgodzie z naturą, oferujemy postacie witamin i minerałów naturalnie występujące w pożywieniu i organizmie człowieka. Są one odpowiednie nawet dla najbardziej wymagających odbiorców: dzieci, kobiet w ciąży, wegetarian, alergików i osób starszych. Zgodnie z aktualnymi rekomendacjami naukowymi, stale aktualizujemy składy i dawki naszych preparatów – tak, aby zawsze umożliwiać optymalną suplementację różnorodnych grup odbiorców.


Suplementy diety Naturell w odpowiedzi na wyzwania współczesnego stylu życia


Na dietę i zapotrzebowanie na składniki odżywcze ogromny wpływ ma współczesny styl życia. Żyjemy w zanieczyszczonych miastach i pośpiechu, trudno nam więc dobrze skomponować każdy posiłek. Uprawiane na masową skalę warzywa i owoce także zawierają coraz mniej witamin i minerałów. Stres, picie dużej ilości kawy czy herbaty, zanieczyszczenie środowiska i zimowy smog to kolejne niekorzystne dla zdrowia czynniki, które uwzględniamy przy doborze składników odżywczych, tworząc preparaty Naturell.


Działamy w oparciu o rekomendacje ekspertów i towarzystw naukowych


Tworząc preparaty na polski rynek, współpracujemy z lokalnymi ekspertami i towarzystwami naukowymi. Naszą linię suplementów z witaminą D3 i K2 opracowaliśmy zgodnie z aktualnymi wytycznymi i wprowadziliśmy na III Międzynarodowej konferencji "Witamina D - minimum, maximum, optimum" pod patronatem European Vitamin D Association (EVIDAS). Preparaty Naturell skierowane do kobiet w ciąży i dzieci są zgodne z wytycznymi PTG1 (Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego). Dysponujemy szeroką gamą preparatów dbających o zdrowie serca i układ krążenia: czosnek, Omega-3, koenzym Q10, potas, żelazo, witaminy z grupy B (witamina B12, witamina B complex, kwas foliowy), a także zupełnie nową naturalną substancję: standaryzowany ekstrakt z Bergamoty, który znalazł się w najnowszych rekomendacjach Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego2.


Naturell – od pomysłu do finalnego produktu, w oparciu o wieloletnie doświadczenie


Naturell to nie tylko produkcja ale także nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe. Dzięki doświadczonym ekspertom i własnemu laboratorium, możemy stale kontrolować i udoskonalać nasze produkty, a także prowadzić prace nad nowatorskimi rozwiązaniami. Cały nas proces produkcji, łącznie z pozyskiwaniem surowców, jest certyfikowany i podlega regularnym kontrolom. Wszystkie preparaty Naturell produkowane są w Szwecji, zgodnie ze szwedzkimi i europejskimi regulacjami.


Pełna automatyzacja i cztery linie produkcyjne pozwalają na produkcję mniejszych partii, aby zapewnić świeżość i najwyższą jakość preparatów Naturell. W odpowiedzi na różnorodne potrzeby i preferencje klientów, oferujemy produkty w różnych postaciach: tabletek, kapsułek miękkich, twardych i wegańskich, tabletek do ssania instant.


W celu zachowania pełnych właściwości wrażliwych składników, w preparatach Naturell stosujemy zwiększającą stabilność mikroenkapsulację oraz kapsułki miękkie i twarde chroniące przed utlenianiem.


W trosce o wygodę stosowania i przyjmowanie zgodnie z zaleceniami, oferujemy niewymagające połykania tabletki do ssania instant i preparaty o przedłużonym działaniu.

Pokazuje 1 - 24 z 28 przedmiotów