Lista produktów producenta: Orkla Care


Orkla Care to międzynarodowa grupa kapitałowa, której działalność obejmuje produkcję szerokiej gamy kosmetyków, suplementów diety, produktów ziołowych. Oferta Gemini zawiera kilka marek należących do Orkla Care – produkty najczęściej występujące to kosmetyki i suplementy diety.


Orkla Care – 160 lat doświadczenia


Początkiem tego, co współcześnie składa się na duży międzynarodowy podmiot, jakim jest Orkla Care, było założenie przez Petera Möllera fabryki oczyszczania tranu w Lofotach, na norweskim archipelagu wysp. Miało to miejsce w roku 1854.


Kolejne przedsiębiorstwo, które obecnie wchodzi w skład Orkla Care, to powstała w roku 1933 również norweska firma Collet Pharma, która zajmowała się produkcją suplementów.


Rok 1994 to powstanie kolejnej firmy, która obecnie wchodzi w skład Orkla Care. Tym razem mowa duńskim przedsiębiorstwie Dansk Droge, które na przestrzeni lat swojej działalności z firmy handlowej przekwalifikowało się na firmę farmaceutyczną, specjalizującą się w dystrybucji suplementów diety do sklepów spożywczych.


Na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku grupa kapitałowa Orkla zaczęła kupować powyższe firmy, w dalszym ciągu produkując i dystrybuując stworzone przez nie marki kosmetyków i suplementów. W tym czasie na terenie Polski powstała firma „A.M.I.S”, która zajmowała się dystrybucją leków z Wielkiej Brytanii, Niemiec i krajów skandynawskich. Po przekształceniach również stała się częścią globalnego koncernu Orkla.

Pokazuje 1 - 15 z 15 przedmiotów