Kilka zdań o nas samych

Apteka przy Palcu Zbawiciela to przede wszystkim ludzie- Pacjenci i Personel, który- krótko rzecz ujmując- jest jak rodzina. Każdego dnia i nocy- apteka jest czynna 24 h na dobę- dokładamy wszelkich starań, by nasza praca przynosiła jak najwięcej korzyści osobom, które odwiedzają nasze skromne progi. Rozmawiamy, udzielamy porad, czasami sami uczymy się czegoś nowego; a między sobą ściśle współpracujemy i wzajemnie uzupełniamy.

W natłoku zajęć i gąszczu dostaw znajdujemy króciutką chwilę, by zatrzymać się i delektować intensywnym zapachem świeżo parzonej kawy, a może czerwonej lub zielonej herbaty przygotowywanej pod przykryciem tak, by nic nie uronić z aromatu i smaku. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania; nowe kwestie wymagające trwałych, skutecznych rozwiązań; nowe spojrzenia Pacjentów odwiedzających nas po raz pierwszy, ale i tych, którzy są z nami od lat. Dziś każdy z nich jest nieco inny- różni się od wczorajszej wersji siebie, tak- jak my sami.

Wyjątkowość apteki wynika także z jej położenia. Bryła budynku, w którym znajduje się nasz punkt zamyka perspektywę Placu Zbawiciela od ulicy Mokotowskiej. Od dziesiątków lat budynek księży Metodystów i kościół Najświętszego Zbawiciela spoglądają na siebie zajmując skrajne i przeciwstawne pozycje na planie koła, w obrębie którego toczy się życie na Placu Zbawiciela, jednej z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych lokalizacji w Warszawie.

Wiosną, latem i wczesną jesienią przez drzwi wejściowe wlewa się do apteki szelest ludzkich rozmów z pobliskich kawiarenek, a przez duże okna przebijają się ciepłe promienie słońca. Rozświetlone wnętrze apteka zaaranżowane na planie półkola otwiera się w zapraszającym geście przed każdym przekraczającym jej próg. Plac Zbawiciela tętni życiem…

Coś musi się skończyć, by mogło zacząć się coś nowego. U nas na szczęście nie kończy się nic, co ma wartość i przynosi ludziom pożytek. Swój początek ma natomiast dodatkowy kanał komunikacji z Pacjentami i wszystkimi zainteresowanymi, dostępny pod adresem www.apteka24h.com.pl

Staraliśmy się jak najwierniej oddać charakter każdego prezentowanego produktu. Na początek wybraliśmy te, które naszym zdaniem są godne uwagi z wielu różnych względów. Pełne i jednocześnie ujednolicone opis powstawały miesiącami. Wiele z nich wzbogacone są o ciekawostki i pożyteczne informacje dostępne także w zakładce Aptopedia. A to dopiero początek… Żywimy nadzieję, że ten projekt spotka się z Państwa uznaniem.