Swanson Koenzym Q10 100 mg, 50 kapsułek Powiększ

Swanson Koenzym Q10 100 mg, 50 kapsułek

Swanson Health Products Swanson Health Products

23535

Nowy

Koenzym Q10 działa przede wszystkim jak katalizator przemiany materii, czyli łańcucha złożonych reakcji chemicznych, w wyniku których pożywienie jest przetwarzane na energię wykorzystywaną przez organizm. 

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

68,50 zł

brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 1 dni : 68,50 zł
Charakterystyka produktu

Swanson Koenzym Q10 100 mg jest suplementem diety.

Koenzym Q10 jest naturalną substancją wytwarzaną przez organizm, należącą do rodziny związków zwanych chinonami. Działa przede wszystkim jak katalizator przemiany materii, czyli łańcucha złożonych reakcji chemicznych, w wyniku których pożywienie jest przetwarzane na energię wykorzystywaną przez organizm. Współdziałając z enzymami- przyspiesza procesy metaboliczne, dostarczając komórkom energii. Jest ona potrzebna do przyswajania substancji pokarmowych, leczenia ran, utrzymywania silnych mięśni i innych funkcji.

Koenzym Q10 odgrywa znaczącą rolę w wytwarzaniu energii. Szczególnie dużo jest go w komórkach serca, któremu pomaga wykonać ponad 100 tysięcy uderzeń każdego dnia. Koenzym Q10 pomaga także neutralizować wolne rodniki.

Koenzym Q10 występuje w dwóch formach- ubichinon (utleniona) i ubiquinol (zredukowana). W osoczu krwi występuje ponad 90% zredukowanej formy, która jako jedyna wykazuje działania antyoksydacyjne.

Oczekiwane, korzystne działanie składnika w obszarach:

- pomocniczo w leczeniu chorób serca: niewydolność serca, osłabienie mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, dusznica bolesna, choroba Raynauda;
- choroby dziąseł;
- wsparcie pracy układu nerwowego;
- pomocniczo w leczeniu choroby Alzheimera i choroby Parkinsona;
- pomocniczo w leczeniu nowotworów;
- zmiany zwyrodnieniowe związane z wiekiem;
- wzmożony wysiłek fizyczny;
- ochrona antyoksydacyjna;
- inne, nie ujęte w zestawieniu.


Opakowanie

50 porcji = 50 kapsułek

1 porcja = 1 kapsułka


Postać

Kapsułki


Stosowanie

Osoby dorosłe 1 kapsułka dziennie. Najlepiej zażywać w trakcie posiłku lub stosować wg wskazań lekarza albo farmaceuty. 


Skład produktu
Składnik aktywnyw 1 kapsułce*RWS**
Koenzym Q10100 mg***

* zalecana do spożycia porcja w ciągu dnia.

** RWS: Referencyjna Wartość Spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej.

*** brak zaleceń w UE.


Składniki

koenzym Q10, olej sojowy, mąka ryżowa, otoczka kapsułki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, woda oczyszczona, nośnik: żółty wosk pszczeli, emulgator: lecytyna sojowa, naturalny barwnik: koncentrat oleju Annato


Środki ostrożności

Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Produkt należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Warunki przechowywania: przechowywać w suchym i zacienionym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci, w temperaturze pokojowej (15-30 st. C).


Informacje dodatkowe

Kraj produkcji: Stany Zjednoczone.

Zastrzeżenie zmian przez firmę Swanson Health Products: dane oddają status do chwili opublikowania i mogą różnić się od drukowanego materiału. Wszystkie dane mogą być zmieniane bez zawiadomienia.

Napisz opinię

Swanson Health Products

Założona w 1969 roku przez Lelanda Swansona firma Swanson Health Products oferuje szerokie spectrum produktów, w tym suplementów diety stosowanych jako uzupełnienie codziennej diety. Produkty zostały podzielone na kilkanaście linii, dzięki czemu łatwo i szybko można odnaleźć ten, który nas interesuje. W ten sposób zostały wyróżnione, np. linia zawierająca probiotyki- Swanson Probiotics, linia zwierająca niezbędne kwasy tłuszczowe- Swanson Essential Fatty Acids (Swanson EFAs) czy linia zawierająca zioła- Swanson Superior Herbs. Kryterium poszukiwania można oprzeć także o obszar zastosowania danego specyfiku, np. układ odpornościowy, układ trawienny, wzrok itd.


Większość produktów oferowanych jest w postaci kapsułek, także dla wegan. Kilkanaście preparatów dostępnych jest w formie płynnej lub w postaci proszku. Część produktów występuje także w dwu lub trzech wersjach objętości- zawartości netto i/lub stężenia, jak np. Swasnon Vitamin B12 (różne objętości) czy Swanson Natural Vitamin K2 (różne stężenia).


Firma Swanson Health Products dokłada wszelkich starań, aby cena preparatów była możliwie jak najniższa, a ich czystość i skuteczność były na jak najwyższym poziomie. Od 2001 roku wszystkie specyfiki wytwarzanie są w standardach GMP (Good Manufacturing Practice- Dobra Praktyka Wytwarzania). Oznacza to, że każdy etap produkcji jest monitorowany. Dodatkowo, gotowe produkty są sprawdzane w niezależnych laboratoriach pod kątem deklarowanej na etykiecie zawartości danego składnika.