Swanson Folian Quatrefolic (Kwas foliowy 400 μg), 30 kapsułek Powiększ

Swanson Folian Quatrefolic (Kwas foliowy 400 mcg), 30 kapsułek

Swanson Health Products Swanson Health Products

23592

Nowy

Witamina B9 dostępna jest w produkcie w postaci metylowanej jako kwas 5-metylotetrahydrofoliowy. Wieloglutaminowe pochodne tetrahydrofolianu działają jako koenzymy w wielu procesach biochemicznych zachodzących w organizmie człowieka.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

18,62 zł

brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 1 dni : 18,62 zł

Swanson Folian Quatrefolic (Kwas foliowy 400 mcg), 30 kapsułek

Data ważności 30/10/2021 r.

Charakterystyka produktu

Swanson Folian Quatrefolic (Kwas foliowy 400 μg) jest suplementem diety.

Witamina B9 dostępna jest w produkcie w postaci metylowanej jako kwas 5-metylotetrahydrofoliowy. Wieloglutaminowe pochodne tetrahydrofolianu działają jako koenzymy w wielu procesach biochemicznych zachodzących w organizmie człowieka.

Kwas foliowy jest wykorzystywany przez organizm tysiące razy dziennie do rozmnażania komórek, gojenia ran, budowy mięśni i każdego procesu, w którym komórki się dzielą. Jest też bardzo potrzebny do tworzenia DNA i RNA oraz prawidłowego podziału komórek. Witamina ta reguluje wytwarzanie i wykorzystywanie przez organizm homocysteiny. Jeśli jej stężenie jest duże, może niszczyć wyściółkę naczyń krwionośnych, przez co stają się one bardziej podatne na miażdżycę. Kwas foliowy zapobiega także powstawaniu różnych nowotworów, szczególnie raka płuc, szyjki macicy, okrężnicy i odbytu.

Witamina ta łagodzi objawy depresji, stosowana jest także w leczeniu gośćca oraz zespołu jelita drażliwego.

Oczekiwane, korzystne działanie składnika w obszarach:

- stany zwiększonego zapotrzebowania na kwas foliowy (foliany);
- choroba wieńcowa;
- miażdżyca tętnic; 
- inne choroby układu krążenia;
- gojenie ran;
- rozbudowa masy mięśniowej;
- zwiększony wysiłek fizyczny;
- wsparcie pracy układu nerwowego;
- depresje;
- zaburzenia neurologiczne;
- poprawa nastroju;
- pomocniczo w leczeniu niektórych nowotworów;
- pomocniczo w leczeniu zespołu jelita drażliwego;
- inne, nie ujęte w zestawieniu.


Opakowanie

30 porcji = 30 kapsułek

1 porcja = 1 kapsułka


Postać

Kapsułki


Stosowanie

Osoby dorosłe 1 kapsułka dziennie. Najlepiej zażywać w trakcie posiłku lub stosować wg wskazań lekarza albo farmaceuty. 


Skład produktu
Składnik aktywnyw 1 kapsułce*RWS**
Folian Quatrefolic™ (kwas foliowy)400 μg200%

* zalecana do spożycia porcja w ciągu dnia.

** RWS: Referencyjna Wartość Spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej.


Składniki

Folian Quatrefolic™, brązowa mąka ryżowa, otoczka kapsułki: hypromeloza, substancje przeciwzbrylające: stearynian magnezu i dwutlenek krzemu


Środki ostrożności

Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Kwas foliowy powinien być zażywany razem z witaminą B12, ponieważ duże dawki jednego z tych środków mogą maskować niedobór drugiego.

Produkt należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Warunki przechowywania: przechowywać w suchym i zacienionym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci, w temperaturze pokojowej (15-30 st. C).


Informacje dodatkowe

Produkt jest odpowiedni dla wegetarian.

Kraj produkcji: Stany Zjednoczone.

Zastrzeżenie zmian przez firmę Swanson Health Products: dane oddają status do chwili opublikowania i mogą różnić się od drukowanego materiału. Wszystkie dane mogą być zmieniane bez zawiadomienia.

Napisz opinię

Swanson Folian Quatrefolic (Kwas foliowy 400 mcg), 30 kapsułek

Swanson Folian Quatrefolic (Kwas foliowy 400 mcg), 30 kapsułek

Swanson Health Products

Założona w 1969 roku przez Lelanda Swansona firma Swanson Health Products oferuje szerokie spectrum produktów, w tym suplementów diety stosowanych jako uzupełnienie codziennej diety. Produkty zostały podzielone na kilkanaście linii, dzięki czemu łatwo i szybko można odnaleźć ten, który nas interesuje. W ten sposób zostały wyróżnione, np. linia zawierająca probiotyki- Swanson Probiotics, linia zwierająca niezbędne kwasy tłuszczowe- Swanson Essential Fatty Acids (Swanson EFAs) czy linia zawierająca zioła- Swanson Superior Herbs. Kryterium poszukiwania można oprzeć także o obszar zastosowania danego specyfiku, np. układ odpornościowy, układ trawienny, wzrok itd.


Większość produktów oferowanych jest w postaci kapsułek, także dla wegan. Kilkanaście preparatów dostępnych jest w formie płynnej lub w postaci proszku. Część produktów występuje także w dwu lub trzech wersjach objętości- zawartości netto i/lub stężenia, jak np. Swasnon Vitamin B12 (różne objętości) czy Swanson Natural Vitamin K2 (różne stężenia).


Firma Swanson Health Products dokłada wszelkich starań, aby cena preparatów była możliwie jak najniższa, a ich czystość i skuteczność były na jak najwyższym poziomie. Od 2001 roku wszystkie specyfiki wytwarzanie są w standardach GMP (Good Manufacturing Practice- Dobra Praktyka Wytwarzania). Oznacza to, że każdy etap produkcji jest monitorowany. Dodatkowo, gotowe produkty są sprawdzane w niezależnych laboratoriach pod kątem deklarowanej na etykiecie zawartości danego składnika.