Swanson Naturalna witamina E 400 IU, 100 kapsułek Powiększ

Swanson Naturalna witamina E 400 IU, 100 kapsułek

Swanson Health Products Swanson Health Products

23622

Nowy

Jedną z najważniejszych funkcji witaminy E jest ochrona błon komórkowych. Witamina E zmniejsza szkodliwe skutki działania cholesterolu LDL, a także zapobiega tworzeniu się zakrzepów.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

56,84 zł

brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 1 dni : 56,84 zł
Charakterystyka produktu

Swanson Naturalna witamina E 400 IU jest suplementem diety.

Mianem witaminy E określa się grupę substancji, które są odmianami tokoferolu i ich pochodnymi. Najważniejsze spośród nich to: alfa-, beta-, gamma- i delta-tokoferol. Ponieważ witamina E jest rozpuszczalna w tłuszczach, może być dość długo magazynowana w organizmie, głównie w tkance tłuszczowej i wątrobie. 

Jest ona obecna w niewielu pokarmach, przede wszystkich wysokotłuszczowych, co sprawia, że trudno zachować dietę nieskotłuszczową i jednocześnie czerpać witaminę E z pożywienia. Uzasadnione wydaje się przyjmowanie jej w postaci preparatów.

Jedną z najważniejszych funkcji witaminy E jest ochrona błon komórkowych. Bierze ona udział także w pozyskiwaniu przez organizm selenu i witaminy K. Osłaniając błony komórkowe i działając jako antyoksydant, witamina E może chronić przed nowotworami. Witamina E zmniejsza szkodliwe skutki działania cholesterolu LDL, a także zapobiega tworzeniu się zakrzepów.

Zażywanie witaminy E wespół z witaminą C pomaga ograniczyć szkodliwe działanie tłustych posiłków na organizm. Witamina C pomaga również w regeneracji zredukowanej formy witaminy E.

Witamina E chroni przed działaniem trucizn pochodzących z dymu papierosowego i zanieczyszczeń środowiska; opóźnia rozwój zaćmy i choroby Alzheimera. 

Oczekiwane, korzystne działanie składnika w obszarach:

- stany zwiększonego zapotrzebowania na witaminę E;
- ochrona antyoksydacyjna;
- ochrona błon komórkowych;
- diety niskotłuszczowe;
- choroba wieńcowa;
- miażdżyca tętnic;
- poprawa stanu skóry;
- zwyrodnieniowe choroby oczu;
- menopauza;
- niwelowanie objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS);
- bezpłodność mężczyzn;
- zaburzenia funkcjonowania mięśni szkieletowych;
- zaburzenia układu nerwowego;
- inne, nie ujęte w zestawieniu.


Opakowanie

100 porcji = 100 kapsułek

1 porcja = 1 kapsułka


Postać

Kapsułki


Stosowanie

Osoby dorosłe 1 kapsułka dziennie, najlepiej zażywać w trakcie posiłku lub stosować wg wskazań lekarza albo farmaceuty. 


Skład produktu
Składnik aktywnyw 1 kapsułce*RWS**
Witamina E (octan D-alfa tokoferylu) EAT***133 mg1108%

* zalecana do spożycia porcja w ciągu dnia.

** RWS: Referencyjna Wartość Spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej.

*** Ekwiwalent Alfa-Tokoferolu.


Składniki

witamina E, otoczka kapsułki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, olej sojowy, oczyszczona woda


Środki ostrożności

Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Osoby zażywające leki przeciwzakrzepowe lub kwas acetylosalicylowy powinny zapytać lekarza, czy mogą stosować witaminę E.

Nie należy zażywać witaminy E przez 2 dni poprzedzające operację i 2 dni po zabiegu. 

Produkt należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Warunki przechowywania: przechowywać w suchym i zacienionym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci, w temperaturze pokojowej (15-30 st. C).


Informacje dodatkowe

Kraj produkcji: Stany Zjednoczone.

Zastrzeżenie zmian przez firmę Swanson Health Products: dane oddają status do chwili opublikowania i mogą różnić się od drukowanego materiału. Wszystkie dane mogą być zmieniane bez zawiadomienia.

Napisz opinię

Swanson Naturalna witamina E 400 IU, 100 kapsułek

Swanson Naturalna witamina E 400 IU, 100 kapsułek

Swanson Health Products

Założona w 1969 roku przez Lelanda Swansona firma Swanson Health Products oferuje szerokie spectrum produktów, w tym suplementów diety stosowanych jako uzupełnienie codziennej diety. Produkty zostały podzielone na kilkanaście linii, dzięki czemu łatwo i szybko można odnaleźć ten, który nas interesuje. W ten sposób zostały wyróżnione, np. linia zawierająca probiotyki- Swanson Probiotics, linia zwierająca niezbędne kwasy tłuszczowe- Swanson Essential Fatty Acids (Swanson EFAs) czy linia zawierająca zioła- Swanson Superior Herbs. Kryterium poszukiwania można oprzeć także o obszar zastosowania danego specyfiku, np. układ odpornościowy, układ trawienny, wzrok itd.


Większość produktów oferowanych jest w postaci kapsułek, także dla wegan. Kilkanaście preparatów dostępnych jest w formie płynnej lub w postaci proszku. Część produktów występuje także w dwu lub trzech wersjach objętości- zawartości netto i/lub stężenia, jak np. Swasnon Vitamin B12 (różne objętości) czy Swanson Natural Vitamin K2 (różne stężenia).


Firma Swanson Health Products dokłada wszelkich starań, aby cena preparatów była możliwie jak najniższa, a ich czystość i skuteczność były na jak najwyższym poziomie. Od 2001 roku wszystkie specyfiki wytwarzanie są w standardach GMP (Good Manufacturing Practice- Dobra Praktyka Wytwarzania). Oznacza to, że każdy etap produkcji jest monitorowany. Dodatkowo, gotowe produkty są sprawdzane w niezależnych laboratoriach pod kątem deklarowanej na etykiecie zawartości danego składnika.