Swanson Naturalna witamina K2 (MK-7) 200 µg, 30 kapsułek Powiększ

Swanson Naturalna witamina K2 (MK-7) 200 mcg, 30 kapsułek

Swanson Health Products Swanson Health Products

23482

Nowy

Witamina K odgrywa w organizmie człowieka dwie zasadnicze role: przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi i pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. 

Więcej szczegółów

Aktualnie brak produktu - informacje: 504 166 699

50,96 zł

brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 1 dni : 50,96 zł

Swanson Naturalna witamina K2 (MK-7) 200 mcg, 30 kapsułek

Charakterystyka produktu

Swanson Naturalna witamina K2 (MK-7) 200 µg jest suplementem diety.

Witamina K należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, dlatego- jeśli jest ona przyjmowana dodatkowo, w postaci preparatów- dobrze jest zadbać o minimalną przynajmniej ilość tłuszczów w posiłku, po którym lub w trakcie którego zostanie ona przyjęta.

Witamina K odgrywa w organizmie człowieka dwie zasadnicze role:

- przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi;

- pomaga w utrzymaniu zdrowych kości.

Jest ona niezbędna do produkcji w wątrobie protrombiny (tzw. czynnika II)- najistotniejszego związku w procesie krzepnięcia krwi. Od obecności witaminy K zależna jest także synteza innych czynników krzepnięcia krwi (VII, IX i X). Przy niewystarczającej ilości protrombiny lub któregoś z wymienionych czynników dochodzi do spowolnienia krzepnięcia krwi, czego następstwem mogą być obfite krwawienia pojawiające się nawet przy niewielkich skaleczeniach. 

Jak dotąd- nie dowiedziono, by nadmiar witaminy K był toksyczny dla organizmu człowieka. Jednym z objawów zewnętrznych przedawkowania witaminy K jest pocenie się i uczucie gorąca. 

Podstawowy podział i klasyfikacja witaminy K odnosi się do miejsca występowania, sposobu syntezy i samej budowy chemicznej, czyli obecności np. charakterystycznej grupy funkcyjnej. Witamina K1 ( filochinon, fitomenadion, fitonation) występuje w warzywach, owocach i produktach pochodzenia zwierzęcego; witamina K2 jest wytwarzana przez bakterie jelitowe, natomiast trzecia postać, tj. witamina K3- jest produktem syntezy chemicznej.

Natto, z której pozyskiwana jest witamina K2- jest japońską, tradycyjną potrawą przygotowywaną ze sfermentowanych przez Bacillus subtilis ziaren soi.

Oczekiwane, korzystne działanie składnika w obszarach:

- miażdżyca tętnic;
- profilaktyka krwawień z niedoboru czynników krzepnięcia;
- osteoporoza;
- utrzymanie kości w dobrym stanie;
- dystrybucja wapnia do kości;
- redukcja zwapnienia tętnic;
- utrzymywanie właściwego procesu krzepnięcia krwi;
- inne, nie ujęte w tym zestawieniu.


Opakowanie

30 porcji = 30 kapsułek

1 porcja = 1 kapsułka


Postać

Kapsułki


Stosowanie

Osoby dorosłe 1 kapsułka dziennie, najlepiej zażywać w trakcie posiłku lub stosować wg wskazań lekarza albo farmaceuty. 


Skład produktu
Składnik aktywnyw 1 kapsułce*RWS**
Witamina K2 [menachinon-7 z natto (sfermentowana soja)]200 µg267%

* zalecana do spożycia porcja w ciągu dnia.

** RWS: Referencyjna Wartość Spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej.


Składniki

witamina K2 MK-7, olej z nasion słonecznika, otoczka kapsułki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, substancja glazurująca: wosk pszczeli, woda oczyszczona, emulgator: lecytyna słonecznikowa, mączka chleba świętojańskiego, substancja wiążąca: fosforan wapnia


Środki ostrożności

Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Osoby przyjmujące warfarynę lub inne leki przeciwzakrzepowe powinny stosować witaminę K tylko i wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Produkt należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Warunki przechowywania: przechowywać w suchym i zacienionym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci, w temperaturze pokojowej (15-30 st. C).


Informacje dodatkowe

Kraj produkcji: Stany Zjednoczone.

Zastrzeżenie zmian przez firmę Swanson Health Products: dane oddają status do chwili opublikowania i mogą różnić się od drukowanego materiału. Wszystkie dane mogą być zmieniane bez zawiadomienia.

Napisz opinię

Swanson Naturalna witamina K2 (MK-7) 200 mcg, 30 kapsułek

Swanson Naturalna witamina K2 (MK-7) 200 mcg, 30 kapsułek

Swanson Health Products

Założona w 1969 roku przez Lelanda Swansona firma Swanson Health Products oferuje szerokie spectrum produktów, w tym suplementów diety stosowanych jako uzupełnienie codziennej diety. Produkty zostały podzielone na kilkanaście linii, dzięki czemu łatwo i szybko można odnaleźć ten, który nas interesuje. W ten sposób zostały wyróżnione, np. linia zawierająca probiotyki- Swanson Probiotics, linia zwierająca niezbędne kwasy tłuszczowe- Swanson Essential Fatty Acids (Swanson EFAs) czy linia zawierająca zioła- Swanson Superior Herbs. Kryterium poszukiwania można oprzeć także o obszar zastosowania danego specyfiku, np. układ odpornościowy, układ trawienny, wzrok itd.


Większość produktów oferowanych jest w postaci kapsułek, także dla wegan. Kilkanaście preparatów dostępnych jest w formie płynnej lub w postaci proszku. Część produktów występuje także w dwu lub trzech wersjach objętości- zawartości netto i/lub stężenia, jak np. Swasnon Vitamin B12 (różne objętości) czy Swanson Natural Vitamin K2 (różne stężenia).


Firma Swanson Health Products dokłada wszelkich starań, aby cena preparatów była możliwie jak najniższa, a ich czystość i skuteczność były na jak najwyższym poziomie. Od 2001 roku wszystkie specyfiki wytwarzanie są w standardach GMP (Good Manufacturing Practice- Dobra Praktyka Wytwarzania). Oznacza to, że każdy etap produkcji jest monitorowany. Dodatkowo, gotowe produkty są sprawdzane w niezależnych laboratoriach pod kątem deklarowanej na etykiecie zawartości danego składnika.