Solgar BCAA Plus, 50 kapsułek Powiększ

Solgar BCAA Plus, 50 kapsułek

Solgar Solgar

16134

Nowy

Preparat BCAA Plus zawiera aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach w wolnej postaci. Są to: leucyna, izoleucyna i walina.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

78,40 zł

brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 1 dni : 78,40 zł

Solgar BCAA Plus, 50 kapsułek

Charakterystyka produktu

Solgar BCAA Plus jest suplementem diety.

Leucyna, izoleucyna i walina to aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach -BCAA (Branched Chain Amino Acid).

Tak, jak wszystkie niezbędne aminokwasy, również i one muszą być przyjmowane razem z pożywieniem.

Biorą one głównie udział w reakcjach stresu, metabolizmu mięśni i energii. Aminokwasy te mają wyjątkowe znaczenie, ponieważ mięśnie szkieletowe wykorzystują je bezpośrednio jako źródło energii i wspomagają mini syntezę białek.

Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach BCAA są podobne pod względem budowy, ale charakteryzuje je różny metabolizm. Leucyna trafia wyłącznie do tłuszczy, walina do węglowodanów, izoleucyna zarówno do tłuszczy jak i węglowodanów. Choroby, takie jak zapalenie i marskość wątroby, śpiączka mózgowa lub inne choroby wątroby obniżają  poziom aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach.

Niedobór waliny ujawnia się w postaci wad neurologicznych mózgu. Drżenie mięśni oznacza niedobór izoleucyny. Stany, takie jak infekcje, urazy, operacje, gorączka, marskość wątroby i głód wymagają proporcjonalnie więcej leucyny.

Aminokwasy o rozgałęzionym łańcuchu, a zwłaszcza leucyna, wspomagającym syntezę  białek, sprzyjają ponownemu wykorzystaniu innych aminokwasów w wielu organach i ograniczają rozkład innych białek.

 1. NAPRAWA MIĘŚNI
  Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach stanowią ok. 1/3 tkanki mięśnio­wej, co wskazuje na znacznie zwiększone zapotrzebowanie na nie podczas przeciążenia mięśniowego (na przykład podczas treningu siłowego).
 2. SZYBSZE ODZYSKIWANIE SIŁ PO WYSIŁKU
  Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach mogą być wykorzystywa­ne jako alternatywne źródło energii w przypadku wyczerpania glikogenu w mięśniach. Z tego względu suplementacja może przyczynić się do ogra­niczenia utraty tych aminokwasów z mięśni.
 3. OCHRONA UKŁADU NERWOWO-MIĘŚNIOWEGO
  Badania sugerują, że aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach mogą być pomocne w zaburzeniach nerwowo-mięśniowych (np. stwardnienie zani­kowe boczne (ALS)) poprzez zwiększenie siły mięśni i spowolnienie utra­ty funkcji ruchowej.
 4. OCHRONA PRZED USZKODZENIEM WĄTROBY
  Zdolność zapobiegania uszkodzeniom wątroby (np. uszkodzeniom obser­wowanym w marskości wątroby) może wynikać z poprawy syntezy białek w tkankach wątroby.

Wskazania podstawowe dla aminokwasów rozgałęzionych BCAA:

- ochrona wątroby;
- przewlekłe zmęczenie i osłabienie mięśni;
- przyspieszenie wzrostu i naprawy mięśni;
- szybsze odzyskiwanie sił (mięśni) po wysiłku;
- zaburzenia układu nerwowo-mięśniowego;
- zwyrodnienia układu nerwowo-mięśniowego, np. stwardnienie zanikowe boczne, stwardnienie rozsiane.


Opakowanie

25-50 porcji = 50 kapsułek

1 porcja = 1-2 kapsułki


Postać

Kapsułki


Stosowanie

Osoby dorosłe 1 do 2 kapsułek dziennie, najlepiej zażywać pomiędzy posiłkami lub stosować wg wskazań lekarza.


Skład produktu
Składnik aktywnyw 1 kapsułce
L-Leucyna270 mg
L-Izoleucyna180 mg
L-Walina150 mg
Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny)10 mg 714%*

* RWS: Referencyjna Wartość Spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej.

Naturalne substancje pomocnicze:

- Otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza).

- Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna.

- Substancje przeciwzbrylające: roślinny stearynian magnezu, roślinny kwas stearynowy.


Produkt nie zawiera 

drożdży, pszenicy, soi, glutenu, produktów mlecznych, substancji słodzących, sztucznych substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących


Środki ostrożności

Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem.

Produkt należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Warunki przechowywania: przechowywać w suchym i nie nasłonecznionym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci, w temperaturze pokojowej (15-30 st. C).


Informacje dodatkowe

Produkt jest odpowiedni dla wegetarian i wegan.

Certyfikat koszerności Solgar KOF-K #K-1250.

Kraj produkcji: Stany Zjednoczone.

Zastrzeżenie zmian przez firmę Solgar: dane oddają status do chwili opublikowania i mogą różnić się od drukowanego materiału. Wszystkie dane mogą być zmieniane bez zawiadomienia.

Napisz opinię

Solgar BCAA Plus, 50 kapsułek

Solgar BCAA Plus, 50 kapsułek

Logo solgar


Firma Solgar rozpoczęła działalność w 1947 roku i od tego czasu ze zdrowego rodzinnego przedsiębiorstwa rozwinęła działalność do firmy służącej zdrowiu milionów rodzin.


Wszystkie produkty tworzone są w oparciu o najnowocześniejsze badania naukowe, drobiazgową kontrolę jakości i troskliwą obsługę pacjenta. Dzięki temu, przez pięć dekad firma Solgar wprowadziła na rynek wiele wyjątkowych produktów, za które odpowiada od początku do końca.  


Jako jedna z nielicznych firm na świecie przez kilkadziesiąt ostatnich lat analizowała wpływ ziół, witamin i minerałów na organizm, dążąc do perfekcji we wspieraniu zdrowia człowieka. Przedsiębiorstwo stworzyło przełomową technologię pozwalającą powlekać tabletki naturalnym składnikiem opartym na wodzie, a nie tanim szelakiem z owadów. W ultranowoczesnym laboratorium firmy Solgar powstały kapsułki z najczystszych surowców roślinnych (Vegicaps), a nie z półproduktów zwierzęcych. 


Solgar approver etailer - autoryzowany sprzedawca solgar


Elektroniczny certyfikat Sprzedaż produktów Solgar w internecie może być prowadzona wyłącznie przez autoryzowane witryny aptek. Autoryzacja musi być potwierdzona symbolem certyfikatu elektronicznego.