Swanson L-tryptofan 500 mg, 60 kapsułek Powiększ

Swanson L-tryptofan 500 mg, 60 kapsułek

Swanson Health Products Swanson Health Products

23544

Nowy

Produkt jest źródłem L-tryptofanu: jedna kapsułka zawiera 500 mg tego aminokwasu.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

37,24 zł

brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 1 dni : 37,24 zł

Swanson L-tryptofan 500 mg, 60 kapsułek

Charakterystyka produktu

Swanson L-tryptofan 500 mg jest suplementem diety.

Produkt jest źródłem L-tryptofanu: jedna kapsułka zawiera 500 mg tego aminokwasu.

L-tryptofan jest jednym z 20 podstawowych aminokwasów białkowych; zaliczany jest do aminokwasów egzogennych, czyli takich, których organizm nie syntetyzuje. Stąd, niezbędne jest jego dostarczanie z zewnątrz- w pokarmach i suplementacji.

L-tryptofan bierze udział w biosyntezie melatoniny i serotoniny. Melatonina jest odpowiedzialna za regulację cyklu snu oraz czuwania. Serotonina z kolei- nazywana często hormonem szczęścia- stanowi ważny neuroprzekaźnik w ośrodkowym układzie nerwowym. Wraz z melatoniną bierze udział w regulacji snu: niedobór serotoniny wywołuje bezsenność. Serotonina reguluje apetyt: dokładnie rzecz ujmując hamuje go po spożyciu węglowodanów, a wzmaga po spożyciu produktów bogatych w białko. Serotonina bierze udział w regulowaniu temperatury ciała, krzepnięcia i ciśnienia krwi- podnosi je. Skurcz mięśni gładkich nie byłby możliwy bez udziału tego hormonu. 

Niski poziom serotoniny może objawiać się tendencją do podjęcia zachowań agresywnych, zmęczeniem, stanami depresyjnymi czy zwiększoną wrażliwością na bodźce bólowe.

Oczekiwane, korzystne działanie składnika w obszarach:

- zaburzony cykl snu i czuwania;
- bezsenność;
- stany depresyjne;
- stany lękowe;
- zachowania agresywne- wyciszenie;
- nadwaga i otyłość;
- niskie ciśnienie krwi;
- problemy z trawieniem;
- wsparcie regeneracji organizmu;
- inne, nie ujęte w zestawieniu.

Aminokwasy AjiPure® to aminokwasy, które produkowane są w procesie fermentacji przy użyciu naturalnych, nie zwierzęcych surowców. Potwierdzona czystość aminokwasów waha się w przedziale 99-100%.


Opakowanie

60 porcji = 60 kapsułek

1 porcja = 1 kapsułka


Postać

Kapsułki


Stosowanie

Osoby dorosłe 1 kapsułka dziennie, najlepiej zażywać przed posiłkiem lub stosować wg wskazań lekarza albo farmaceuty.


Skład produktu
Składnik aktywnyw 1 kapsułce*
L-tryptofan500 mg

* zalecana do spożycia porcja w ciągu dnia.


Składniki

L-tryptofan, otoczka kapsułki: żelatyna, brązowa mąka ryżowa, substancje przeciwzbrylające: stearynian magnezu i dwutlenek krzemu


Środki ostrożności

Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Produkt należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Warunki przechowywania: przechowywać w suchym i zacienionym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci, w temperaturze pokojowej (15-30 st. C).


Informacje dodatkowe

Kraj produkcji: Stany Zjednoczone.

Zastrzeżenie zmian przez firmę Swanson Health Products: dane oddają status do chwili opublikowania i mogą różnić się od drukowanego materiału. Wszystkie dane mogą być zmieniane bez zawiadomienia.

Napisz opinię

Swanson Health Products

Założona w 1969 roku przez Lelanda Swansona firma Swanson Health Products oferuje szerokie spectrum produktów, w tym suplementów diety stosowanych jako uzupełnienie codziennej diety. Produkty zostały podzielone na kilkanaście linii, dzięki czemu łatwo i szybko można odnaleźć ten, który nas interesuje. W ten sposób zostały wyróżnione, np. linia zawierająca probiotyki- Swanson Probiotics, linia zwierająca niezbędne kwasy tłuszczowe- Swanson Essential Fatty Acids (Swanson EFAs) czy linia zawierająca zioła- Swanson Superior Herbs. Kryterium poszukiwania można oprzeć także o obszar zastosowania danego specyfiku, np. układ odpornościowy, układ trawienny, wzrok itd.


Większość produktów oferowanych jest w postaci kapsułek, także dla wegan. Kilkanaście preparatów dostępnych jest w formie płynnej lub w postaci proszku. Część produktów występuje także w dwu lub trzech wersjach objętości- zawartości netto i/lub stężenia, jak np. Swasnon Vitamin B12 (różne objętości) czy Swanson Natural Vitamin K2 (różne stężenia).


Firma Swanson Health Products dokłada wszelkich starań, aby cena preparatów była możliwie jak najniższa, a ich czystość i skuteczność były na jak najwyższym poziomie. Od 2001 roku wszystkie specyfiki wytwarzanie są w standardach GMP (Good Manufacturing Practice- Dobra Praktyka Wytwarzania). Oznacza to, że każdy etap produkcji jest monitorowany. Dodatkowo, gotowe produkty są sprawdzane w niezależnych laboratoriach pod kątem deklarowanej na etykiecie zawartości danego składnika.