Voltaren Emulgel 1%, 10mg/g, żel, 100 g Powiększ

Voltaren Emulgel 1%, 10mg/g, żel, 100 g

GSK GSK

10061

Nowy

Ostatnie egzemplarze!

29,40 zł

brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 1 dni : 29,40 zł

Voltaren Emulgel 1%, 10mg/g, żel, 100 g

Żel Voltaren Emulgel 1% to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, który zawiera diklofenak, należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLZP). Dodatkowo lek wykazuje działanie chłodzące i kojące, dzięki wodno-alkoholowemu podłożu.

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum) w postaci soli dietyloamoniowej diklofenaku. 
100 g leku zawiera 1 g diklofenaku sodowego w postaci 1,16 g soli dietyloamoniowej diklofenaku. 

Substancje pomocnicze: dietyloamina, cetiol LC, cetomakrogol 1000, Carbopol 974P, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, ciekła parafina, substancja zapachowa (Perfume cream 45- zawiera benzoesan benzylu), woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Voltaren Emulgel 1% należy stosować miejscowo na skórę. Podczas aplikacji żelu należy go delikatnie wcierać. Ilość stosowanego żelu należy dostosowywać do wielkości chorobowo zmienionego miejsca. 2 do 4 g żelu wystarcza na leczenie 400–800 cm2. Po użyciu leku należy umyć ręce, chyba, że to one są miejscem leczonym. 

Zwykle stosowane dawkowanie to wcieranie żelu 3 lub 4 razy na dobę w chorobowo zmienione obszary.
W przypadku urazów mięśni czy stawów (skręcenia, nadwerężenia lub stłuczenia) oraz zapalenia ścięgien u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat leczenie nie powinno trwać dłużej niż 14 . W bólu, który towarzyszy chorobie zwyrodnieniowej stawów zwykle lek stosuje się nie dłużej niż 21 dni u osób dorosłych, chyba, że lekarz zaleci inaczej.

Działanie

Voltaren Emulgel 1% zawiera diklofenak z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Żel działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwobrzękowo. Dodatkowo, lek posiada wodno-alkoholowe podłoże i wykazuje efekt kojący oraz chłodzący. 

Wskazania

Wskazaniami do zastosowania żelu Voltaren Emulgel 1% jest miejscowe leczenie:

Dorośli i młodzież powyżej 14 lat:  

  • pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń), 
  • bólu pleców, 
  • ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.  

Dorośli (powyżej 18 lat):

  • ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zastosowania Voltaren Emulgel 1% jest uczulenie na diklofenak lub glikol propylenowy lub którykolwiek z pozostałych składników. Leku nie stosować u osób, u których kiedykolwiek w przeszłości wystąpiła reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, lub po innych lekach używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni. Żelu nie mogą stosować pacjentki w trzecim trymestrze ciąży oraz młodzież w wieku poniżej 14 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Voltaren Emulgel 1% może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.  

Często występujące działania niepożądane (mniej niż u 1 do 10 na 100 osób stosujących lek): wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mniej niż u 1 na 10 000 osób stosujących lek): zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Bandażowanie, często stosowane przy pewnego rodzaju urazach, może być jednocześnie stosowane z leczeniem żelem, ale nie można używać bandaży nieprzepuszczających powietrza.n

Lek można stosować tylko na nieuszkodzoną skórę, jeśli po użyciu żelu pojawi się wysypka to należy zaprzestać jego używania. Żelu nie należy stosować na duże powierzchnie skóry, ani przez dłuższy czas niż zaleca się.

Lek zawiera glikol propylenowy i benzoesan benzylu, które u niektórych osób mogą powodować podrażnienia skóry.

Przechowywanie:

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża:
Podczas pierwszych pierwszych 6 miesięcy ciąży Voltaren Emulgel 1% można stosować na polecenie lekarza. W ostatnich trzech miesiącach ciąży nie wolno stosować żelu Voltaren Emulgel 1%.

Karmienie piersią:
Podczas karmienia piersią Voltaren Emulgel 1% może być stosowany jedynie na zalecenie lekarza.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 14 roku życia.

Napisz opinię



Jesteśmy globalną firmą biofarmaceutyczną, której celem jest łączenie nauki, technologii i umiejętności, aby razem pokonywać choroby.


W ciągu najbliższych 10 lat chcemy przyczynić się do poprawy jakości życia i zdrowia ponad 2,5 miliarda ludzi. Działamy ambitnie, aby jeszcze skuteczniej dostarczać pacjentom to, co dla nich najważniejsze.


Jesteśmy firmą, w której utalentowani ludzie mogą kontynuować swój rozwój.


Zmieniliśmy się. W lipcu 2022 r. nastąpił podział spółek GSK, w wyniku którego jednostka zajmująca się ochroną zdrowia konsumentów została wydzielona i obecnie nosi nazwę Haleon. My jesteśmy teraz firmą w pełni biofarmaceutyczną.


Priorytetem są dla nas innowacyjne rozwiązania w obszarze szczepionek i leków specjalistycznych, które maksymalizują rosnące możliwości w zakresie zapobiegania chorobom i ich leczenia. Koncentrujemy się na nauce o układzie odpornościowym, genetyce człowieka i zaawansowanych technologiach, a także rozwijamy nasze umiejętności w zakresie opracowywania szczepionek i leków. Skupiamy się na czterech obszarach terapeutycznych: chorobach zakaźnych, HIV, onkologii i immunologii.