Swanson Tauryna 500 mg, 100 kapsułek Powiększ

Swanson Tauryna 500 mg, 100 kapsułek

Swanson Health Products Swanson Health Products

23553

Nowy

Produkt jest źródłem tauryny: jedna kapsułka zawiera 500 mg tego związku.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

29,30 zł

brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 1 dni : 29,30 zł
Charakterystyka produktu

Swanson Tauryna 500 mg jest suplementem diety.

Produkt jest źródłem tauryny: jedna kapsułka zawiera 500 mg tego związku.

Tauryna jest syntetyzowana w organizmie z aminokwasów metioniny i cysteiny. W organizmie występuje w formie wolnej lub stanowi składnik peptydów- krótkich cząsteczek białkowych.

Tauryna uczestniczy w rozmaitych procesach przemiany materii: odpowiada za właściwą pracę układu nerwowego, serca i mięśni szkieletowych. Wykazuje ponadto działanie detoksykacyjne i antyoksydacyjne ułatwiając usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii.

Tauryna- podobnie jak glutamina- jest znaczącym depozytem azotu, dzięki czemu wspomaga utrzymanie zrównoważonego oraz dodatniego bilansu azotowego. Ujemny bilans azotowy świadczy o wzmożonej degradacji białek ustrojowych.

Tauryna ogranicza wytwarzanie serotoniny- hormonu, który sprzyja aktywacji przemian katabolicznych, a pobudza syntezę hormonów anabolicznych: somatotropiny i insuliny. Stąd wynika jej popularność wśród osób bardzo aktywnych fizycznie.

Oczekiwane, korzystne działanie składnika w obszarach:

- profilaktyka chorób serca;
- zrównoważona praca mięśni i układu nerwowego;
- zwiększony wysiłek fizyczny;
- rozbudowa tkanki mięśniowej;
- ochrona przed procesami katabolicznymi;
- ograniczenie degradacji tkanki mięśniowej;
- ochrona antyoksydacyjna;
- inne, nie ujęte w tym zestawieniu.


Opakowanie

100 porcji = 100 kapsułek

1 porcja = 1 kapsułka


Postać

Kapsułki


Stosowanie

Osoby dorosłe 1 kapsułka dziennie, najlepiej zażywać przed posiłkiem, na czczo lub stosować wg wskazań lekarza albo farmaceuty.


Skład produktu
Składnik aktywnyw 1 kapsułce*
Tauryna500 mg

* zalecana do spożycia porcja w ciągu dnia.


Składniki

tauryna, otoczka kapsułki: żelatyna, substancja wypełniająca: mikrokrystaliczna celuloza, substancja przeciwzbrylająca: stearynian magnezu i dwutlenek krzemu


Środki ostrożności

Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Produkt należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Warunki przechowywania: przechowywać w suchym i zacienionym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci, w temperaturze pokojowej (15-30 st. C).


Informacje dodatkowe

Kraj produkcji: Stany Zjednoczone.

Zastrzeżenie zmian przez firmę Swanson Health Products: dane oddają status do chwili opublikowania i mogą różnić się od drukowanego materiału. Wszystkie dane mogą być zmieniane bez zawiadomienia.

Napisz opinię

Swanson Tauryna 500 mg, 100 kapsułek

Swanson Tauryna 500 mg, 100 kapsułek

Swanson Health Products

Założona w 1969 roku przez Lelanda Swansona firma Swanson Health Products oferuje szerokie spectrum produktów, w tym suplementów diety stosowanych jako uzupełnienie codziennej diety. Produkty zostały podzielone na kilkanaście linii, dzięki czemu łatwo i szybko można odnaleźć ten, który nas interesuje. W ten sposób zostały wyróżnione, np. linia zawierająca probiotyki- Swanson Probiotics, linia zwierająca niezbędne kwasy tłuszczowe- Swanson Essential Fatty Acids (Swanson EFAs) czy linia zawierająca zioła- Swanson Superior Herbs. Kryterium poszukiwania można oprzeć także o obszar zastosowania danego specyfiku, np. układ odpornościowy, układ trawienny, wzrok itd.


Większość produktów oferowanych jest w postaci kapsułek, także dla wegan. Kilkanaście preparatów dostępnych jest w formie płynnej lub w postaci proszku. Część produktów występuje także w dwu lub trzech wersjach objętości- zawartości netto i/lub stężenia, jak np. Swasnon Vitamin B12 (różne objętości) czy Swanson Natural Vitamin K2 (różne stężenia).


Firma Swanson Health Products dokłada wszelkich starań, aby cena preparatów była możliwie jak najniższa, a ich czystość i skuteczność były na jak najwyższym poziomie. Od 2001 roku wszystkie specyfiki wytwarzanie są w standardach GMP (Good Manufacturing Practice- Dobra Praktyka Wytwarzania). Oznacza to, że każdy etap produkcji jest monitorowany. Dodatkowo, gotowe produkty są sprawdzane w niezależnych laboratoriach pod kątem deklarowanej na etykiecie zawartości danego składnika.