MD-SHOULDER 10 ampułek, 2ml Powiększ

MD-SHOULDER 10 ampułek, 2ml, (MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU PO 1 SZT. 64 ZŁ)

Guna Collagen Medical Devices Guna Collagen Medical Devices

Nowy

MD-SHOULDER jest wyrobem medycznym poprawiającym zakres ruchu STAWU BARKOWEGO.

Więcej szczegółów

640,00 zł

brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 1 dni : 640,00 zł

MD-SHOULDER 10 ampułek, 2ml

Iniekcje MD-SHOULDER mogą być podawane wyłącznie przez wykwalifikowany personel w prywatnych i państwowych placówkach medycznych w celu:

 • Zwiększenia zakresu ruchu stawu barkowego.
 • Ułatwienia rozciągania mięśni.
 • Ułatwienia utrzymania masy mięśniowej.
 • Złagodzenia miejscowych dolegliwości bólowych i bólu związanego z ruchem.

Wskazania:

MD-SHOULDER może być stosowany niezależnie lub w skojarzeniu z innymi wyrobami medycznymi z tej samej serii, w celu dostosowania leczenia do sytuacji klinicznej.

Jeśli niezbędne jest leczenie podtrzymujące w ostrych dolegliwościach bólowych, preparat MD-SHOULDER może być podawany w skojarzeniu z preparatami MD-NEURAL, MD-POLY oraz MD-MUSCLE (jednocześnie z jednym lub kilkoma z nich). Ponadto, jeśli konieczne jest wsparcie macierzy tkanki łącznej lub kiedy dąży się do spowolnienia fizjologicznego procesu starzenia, produkt MD-SHOULDER można podawać w skojarzeniu z preparatami MD-MATRIX i MD-TISSUE.


Produkt może być również stosowany jako wsparcie mechaniczne w leczeniu następujących chorób:

 • Choroba zwyrodnieniowa stawu barkowego i innych stawów ręki (w skojarzeniu z preparatem MD-POLY)
 • Zespół stożka rotatorów (w skojarzeniu z preparatem MD-MUSCLE)
 • Zespół bolesnego karku (w skojarzeniu z preparatem MD-NEURAL i MD-MUSCLE)
 • Zablokowany bark (w skojarzeniu z preparatem MD-MUSCLE)
 • Ból ramienia wynikający z przemieszczenia w stawie (zalecany jest odpoczynek; w skojarzeniu z preparatem MD-NEURAL)
 • Zapalenie nadkłykcia (w skojarzeniu z preparatem MD-NEURAL i MD-POLY)


Schemat podawania może być różny, w zależności od potrzeb indywidualnych.

Sposób użycia:

Protokół leczenia: 1-2 zabiegi raz w tygodniu przez 10 tygodni.

Metoda iniekcji okołostawowej: (miejsce wkłucia musi być sterylne; wprowadzić igłę na głębokość 2-4 mm).

W tym celu zaleca się wykorzystanie następujących materiałów i przyrządów:

Materiały do aseptycznego przygotowanie powierzchni skóry: sterylne rękawiczki, roztwór jodyny, roztwór alkoholu, sterylne gaziki, chlorek etylu w aerozolu do skóry

Igły: sterylne 27 G

Strzykawki: rozmiar 5 lub 10 ml, w zależności od objętości roztworu do wstrzyknięcia


Metoda iniekcji dostawowej:

W tym celu zaleca się wykorzystanie następujących materiałów i przyrządów:
Materiały do aseptycznego przygotowanie powierzchni skóry: sterylne rękawiczki, roztwór jodyny, roztwór alkoholu, sterylne gaziki, chlorek etylu w aerozolu do skóry.

Zaleca się zastosowanie znieczulenia miejscowego na skórze w okolicy wykonywania zabiegu.

Igły: sterylne 22 G

Strzykawki: rozmiar 2 ml, zgodnie z objętością roztworu do wstrzyknięcia


Przeciwwskazania:

Brak zaobserwowanych przypadków nadwrażliwości na MD-SHOULDER. Niemniej jednak, pacjenci, u których zaobserwowano nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, powinni przed jego zastosowaniem zostać poddani próbie uczuleniowej polegającej na punktowym wstrzyknięciu 0,1 ml preparatu w okolice przedramienia lub ramienia, a następnie powinni być obserwowani przez 1 godzinę.


Ostrzeżenia i środki ostrożności:

 • Ból ramienia wymaga diagnostyki różnicowej w celu wykrycia ewentualnego przewlekłego zespołu szyjnego, choroby niedokrwiennej serca (zaostrzonej/przewlekłej - tylko w przypadku bólu tylko po lewej stronie), choroby pęcherzyka żółciowego (tylko w przypadku bólu po prawej stronie), bólu neurogennego ze splotu ramiennego, wykluczenia bólu z punktów spustowych w mięśniu czworobocznym.
 • Niewielkie zaczerwienienie w okolicy wkłucia może wynikać z mechanicznego skutku wprowadzenia igły lub z reakcji skóry.
 • Podanie preparatu może wywołać takie objawy jak pieczenie/ ból w miejscu iniekcji, które ustępują zwykle samoistnie w ciągu 5-10 minut po wykonanym zabiegu.
 • Oczyszczenie i odkażenie skóry są konieczne przed i po podaniu preparatu. Bakterie saprofityczne mogą spowodować utworzenie się ropnia w miejscu wkłucia.


Termin przydatności i przechowywanie:

Chronić przed oddziaływaniem promieni słonecznych i zamarzaniem.
Warunki przechowywania i użytkowania: 2-30°C

PRZECHOWYWAĆ W MIEJSCU NIEDOSTĘPNYM DLA DZIECI.


Nie używać po upływie terminu ważności. Termin ważności odnosi się do produktu przechowywanego w prawidłowych warunkach, w oryginalnym i nieuszkodzonym opakowaniu.

Produkt należy zużyć bezpośrednio po otwarciu.


Zalecenia w przypadku uszkodzenia sterylnych fiolek:

Nie używać jeśli zamknięcie jest naruszone lub jeśli fiolka jest nieszczelna.

Zawartość fiolki musi zostać podana natychmiast po otwarciu.

Nie używać jeśli opakowanie jest uszkodzone.

Napisz opinię

MD-SHOULDER 10 ampułek, 2ml, (MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU PO 1 SZT. 64 ZŁ)

MD-SHOULDER 10 ampułek, 2ml, (MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU PO 1 SZT. 64 ZŁ)


Firma AMBRA GROUP s.c. jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce unikalnych produktów Guna Collagen Medical Devices, stosowanych w leczeniu bólu. 


 


Swoją działalność rozpoczęliśmy w 2010 r. od dystrybucji wyrobów medycznych firmy GUNA, zawierających kolagen, stosowanych w leczeniu schorzeń bólowych w układzie mięśniowo-szkieletowym.


 


Polski rynek oferuje szeroką gamę produktów stosowanych w leczeniu bólu, jednak większość z nich ma ograniczenia w stosowaniu, zarówno dotyczące leczonego obszaru, jak i związane z wiekiem bądź stanem zdrowia pacjenta.


W związku z tym, dostrzegliśmy potrzebę wprowadzenia innowacyjnych produktów Guna Collagen Medical Devices, jako alternatywy bądź uzupełnienia w leczeniu bólu kręgosłupa, stawów, urazów mięśniowo-powięziowych.


Produkty Guna Collagen Medical Devices zawierają kolagen, który - podany w iniekcji - zastępuje, wzmacnia, pomaga przebudować i chroni tkanki układu narządu ruchu. Efektem jest poprawa struktury i funkcji układu mięśniowo-szkieletowego, a co za tym idzie - poprawa jakości życia pacjentów.


Dzięki naszemu zaangażowaniu i wieloletniemu doświadczeniu zyskaliśmy ugruntowaną pozycję na rynku oraz opinię rzetelnego i wiarygodnego partnera w biznesie. Stała współpraca z naszymi lekarzami, szkolenia oraz zadowolenie pacjentów ze stosowania naszych produktów umożliwiły dynamiczny rozwój firmy. 


Guna S.p.a. z siedzibą w Mediolanie, to wiodąca, włoska firma farmaceutyczna. Zajmuje się badaniami naukowymi, produkcją leków, suplementów diety i dermokosmetyków. Działa na rynku medycznym od 1983 roku. Zatrudnia ponad 250 pracowników.


Guna S.p.a. posiada certyfikaty GMP, ISO 9001:2008 and ISO 13485:2012.


W 1989 roku Włoskie Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę na prowadzenie przez Guna S.p.a. produkcji leków farmaceutycznych. Guna Laboratory posiada certyfikat potwierdzający spełnianie międzynarodowych norm GMP (Good Manufacturing Practice – Dobrej Praktyki Produkcyjnej). Dział produkcji leków, sprzętu medycznego i kosmetyków jest uznawany za jedno z najnowocześniejszych laboratoriów farmaceutycznych na świecie. Produkty Guna S.p.a. są dystrybuowane w ponad 30 krajach na całym świecie, w tym poprzez filie w USA.


Każdego roku GUNA inwestuje znaczne środki na badania i rozwój. Wspiera również wiele towarzystw medycznych i naukowych, które zapewniają intensywną edukację oraz programy szkoleniowe dla lekarzy i farmaceutów.


Priorytetem Ambra Group s.c. jest dostarczanie sprawdzonych produktów najwyższej jakości, najnowocześniejszej wiedzy dotyczącej ich stosowania oraz jak najlepsza współpraca z naszymi klientami. Celem jest poprawa jakości życia pacjentów. Bazujemy na profesjonalnej obsłudze lekarzy, aptek i  pacjentów zapewniając prosty i szybki dostęp do produktów.