XYLITOL CHEWING GUM – GUMY Z KSYLITOLEM 30 DRAŻETEK - Owocowa Powiększ

XYLITOL CHEWING GUM – GUMY Z KSYLITOLEM 30 DRAŻETEK - Owocowa

Miradent Miradent

15708

Nowy

Guma do żucia słodzona 100% ksylitolem. Wykazano, że guma do żucia słodzona 100% ksylitolem redukuje płytkę nazębną. Znaczna ilość płytki nazębnej jest czynnikiem ryzyka wystąpienia próchnicy u dzieci.

Więcej szczegółów

13,52 zł

brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 1 dni : 13,52 zł

XYLITOL CHEWING GUM – GUMY Z KSYLITOLEM 30 DRAŻETEK - Owocowa

Guma do żucia słodzona 100% ksylitolem. Wykazano, że guma do żucia słodzona 100% ksylitolem redukuje płytkę nazębną. Znaczna ilość płytki nazębnej jest czynnikiem ryzyka wystąpienia próchnicy u dzieci.

Żucie gumy z ksylitolem to doskonałe uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej. Badania kliniczne potwierdziły, że żucie gumy zwiększa wydzielanie śliny, neutralizuje kwasy, zapobiega odkładaniu się płytki bakteryjnej oraz redukuje próchnicotwórczą florę bakteryjną i remineralizuje szkliwo.  

Skuteczna porcja ksylitolu, która sprzyja ochronie antypróchnicowej to dla osób dorosłych 6-7 sztuk, a dla dzieci poniżej 5 roku życia 3-4 sztuki w ciągu dnia. Dzienna dawka ksylitolu pozwalająca dostarczyć pozytywne efekty jego działania wynosi od 4 do 6 gram. Guma do żucia z ksylitolem powinna być używana tuż przed lub po posiłku, a jej działanie trwa do chwili gdy pozostaje słodka.

Ksylitol jest produkowany w niewielkich ilościach w procesach fizjologicznych w organizmie ludzkim, dlatego też nie można wskazać na jego działania niepożądane. Według doniesień naukowych nie należy przekraczać 40 gramowej dawki dobowej ksylitolu (ok. 45 gum do żucia). Przy regularnym żuciu gumy z zawartością ksylitolu zapobiegamy odkładaniu się płytki bakteryjnej (osady są rozpuszczane). Dzięki zdolnościom buforującym przywraca właściwe pH śliny, co wpływa na remineralizację drobnych ubytków próchnicowych. Żucie gumy z ksylitolem działa również przeciwzapalnie na tkanki okołozębowe. Ksylitol nadaje się dla diabetyków, gdyż metabolizm ksylitolu jest w minimalny sposób uzależniony od insuliny.

Produkty z zawartością ksylitolu są przeznaczone dla:

- wszystkich osób posiadających własne zęby, bez względu na wiek
- matek, kobiet w ciąży i ich dzieci
- małych dzieci w okresie wzrostu zębów stałych (także profilaktycznie w chorobach ucha środkowego)
- dzieci szkolnych w okresie wymiany uzębienia oraz leczonych aparatami ortodontycznymi
- pacjentów ze schorzeniami periodontologicznymi
- diabetyków
- pacjentów obciążonych kserostomią (suchością w jamie ustnej)
- pacjentów z nieświeżym oddechem

Zalety ksylitolu:

- stymuluje i zwiększa produkcję śliny w jamie ustnej (suchość jamy ustnej)
- zapobiega osadzaniu się złogów nazębnych
- redukuje osad i kwasotwórcze bakterie
- wpływa na remineralizację szkliwa 
- redukuje ryzyko przenoszenia próchnicy matka/dziecko
- może być stosowany przez diabetyków 
- do stosowania przy niewielkich stanach zapalnych w jamie ustnej 

Guma do żucia bez cukru. Zawiera substancję słodzącą. Masa 30g, 30 sztuk.

Informacja dla konsumenta – korzystny efekt występuje w przypadku spożywania 2-3g gumy do żucia słodzonej 100% ksylitolem co najmniej 3 razy dziennie po posiłku

Składniki: substancja słodząca (ksylitol), baza gumowa, aromat, regulator kwasowości (kwas jabłkowy), substancja zagęszczająca (guma arabska), substancja utrzymująca wilgotność (gliceryna), barwnik (dwutlenek tytanu), emulgator (lecytyna sojowa), substancja glazurująca (wosk Karnauba).

Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający
Nie zawiera aspartamu. Nie zawiera glutenu. Bez GMO. Nie zawiera laktozy

Producent: Niemcy Hager&Werken: Ackerstrasse 1, Duisburg
Importer: Hager Polonia

Napisz opinię

XYLITOL CHEWING GUM – GUMY Z KSYLITOLEM 30 DRAŻETEK - Owocowa

XYLITOL CHEWING GUM – GUMY Z KSYLITOLEM 30 DRAŻETEK - Owocowa

Miradent


20 lat temu założyliśmy firmę Hager Polonia we Wrocławiu, wówczas dwuosobową, z początku z niedowierzaniem w powodzenie sukcesu w sprzedaży osobliwych produktów stomatologicznych. Jednak zapotrzebowanie na nowe i oryginalne produkty w połowie lat 90 sprzyjało rozwojowi firmy. Dzisiaj firma zatrudnia 5 osób, mieści się w nowoczesnej siedzibie na południu Wrocławia. Produkty miradent wówczas nikomu nieznane, a świadomość profilaktyki jamy ustnej dopiero raczkująca, dzisiaj jesteśmy dumni z rozpoznawalności marki a przede wszystkim z opinii wiernych klientów. Szczotki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych PIC BRUSH nie były produktem pierwszej potrzeby. Największym zainteresowaniem cieszyły się szczotki nasączane pastą i ZAHN PICK wykałaczki z nitką. W krótkim czasie produkty miradentu stały się rozpoznawalne, ważne dla świadomych pacjentów  i w wielu gabinetach po prostu niezbędne.


Obecnie nasza oferta obejmuje szeroką gamę produktów: gum do żucia z ksylitolem, cu szczotki dla dzieci-figury zwierząt KIDS BRUSH, zegar-klepsydrę do mierzenia czasu mycia zębów, uchwyty na szczotki na przyssawkę FLIPPERY i produkt niezbędny – tabletki MIRA 2 TON wraz z płynem o smaku gumy balonowej AGENT do wykrywania płytki nazębnej.