Nowy Paski do pomiaru stężenia glukozy Optium Xido (50 szt.) Powiększ

Paski do pomiaru stężenia glukozy Optium Xido (50 szt.)

Roche Roche

12032

Nowy

Możliwy zakup produktu na receptę.

W chwili odbioru leku w naszej aptece recepta MUSI być ważna !

(recepta na antybiotyk ważna jest 7 dni, na pozostałe leki 30 dni)

Więcej szczegółów

37,74 zł

brutto

Wydaj 199,00 zł by otrzymać darmową przesyłkę !!!

Paski do pomiaru stężenia glukozy Optium Xido (50 szt.)

Optium Xido paski do glukozy, to nowoczesny i wygodny sposób pomiaru poziomu glukozy we krwi samodzielnie i warunkach domowych. Badanie krwi pod tym kątem jest podstawowym sposobem samokontroli u diabetyków. Paski Optium Xido charakteryzują się prostą obsługą, wystarczy włożyć pasek pomiarowy do glukometru, a następnie nałożyć na niego próbkę krwi. Wynik na glukometrze pojawia się błyskawicznie – zazwyczaj w ciągu kilku sekund. Paski służą wyłącznie do użytku zewnętrznego i przez jedną osobę.

Specyfikacja techniczna pasków testowych Optium Xido

Metoda pomiaru

  • Biosensoryczna, amperometryczny czujnik elektorchemiczny

Wielkość próbi krwi

  • 0,6 µl

Typ badanego materiału

  • Pełna krew włośniczkowa

Jednostka miary

  • mg/gl (miligramy na decylitr)

Zakres pomiaru

  • 20-500 mg/dl (1,1-27,8 mml/l)

Zakres hematokrytu

  • 30%-60%

Enzym

  • Dehydrogenaza glukozy

Czujnik minimalnej objętości próbki krwi - Tak

Możliwość dokroplenia próbki krwi - 1

Sposób pakowania pasków testowych    

  • Indywidualne opakowania foliowe (listki), 50 szt. w opakowaniu

Temperatura przechowywania

  • od 4 °C do 30 °C

Napisz opinię

Paski do pomiaru stężenia glukozy Optium Xido (50 szt.)

Paski do pomiaru stężenia glukozy Optium Xido (50 szt.)


Pierwsze produkty założonej w 1896 roku w Bazylei firmy dotarły do pacjentów w Warszawie już po czterech latach, czyli w 1900 r. W 1928 roku w Polsce powstał pierwszy zakład produkcyjny. Firma notowała imponujący wzrost produkcji oraz liczby zatrudnionych aż do wybuchu II Wojny Światowej.


Jak całe polskie społeczeństwo, także pracownicy Roche żyli podczas wojny w skrajnie trudnych warunkach. Aby ich wesprzeć firma wypłacała jednorazowe premie oraz bezzwrotne pożyczki, a także kupowała artykuły spożywcze i sprzedawała je pracownikom po mocno obniżonych cenach. Mimo ogromnych trudności na rynku i spadającej sprzedaży, liczba pracowników firmy ciągle rosła. Dzięki często fikcyjnemu zatrudnianiu „kobiet i mężczyzn z dobrych rodzin” Polacy unikali deportacji, wywózek na roboty i innych przejawów terroru nazistowskiego okupanta. Jeszcze w 1944 r. Roche przekazał ofiarom Powstania Warszawskiego lekarstwa o wartości 47 000 franków szwajcarskich, czyli ok. 200 tys. zł.  


Uwłaszczona w 1957 r. firma, wróciła do Polski w 1989 r, by dziś stać się liderem rynku szpitalnego w Polsce w obszarze farmacji. Roche Polska dostarcza rocznie innowacyjne terapie dla ponad 700 000 polskich pacjentów. Dzięki lekom Roche, wspieranym przez nowoczesne systemy diagnostyczne, stawiamy czoło najpoważniejszym chorobom. Wkład firmy w rozwój polskiej gospodarki i nauki, transfer innowacyjnych technologii oraz wiedzy ma głębokie korzenie w ponad 100 letniej obecności Roche w Polsce.


Rozwój nowoczesnych leków Roche nie byłby możliwy bez ludzi i wybitnych polskich naukowców pracujących zarówno w Polsce, jak w filiach Roche na całym świecie.

Akceptuję
Nasza witryna używa plików cookies. Więcej szczegółów znajdą Państwo w naszym REGULAMINIE.