Paski do pomiaru stężenia glukozy Optium Xido (50 szt.) Powiększ

Paski do pomiaru stężenia glukozy Optium Xido (50 szt.)

Roche Roche

12032

Nowy

Możliwy zakup produktu na receptę.

W chwili odbioru leku w naszej aptece recepta MUSI być ważna !

(recepta na antybiotyk ważna jest 7 dni, na pozostałe leki 30 dni)

Więcej szczegółów

38,88 zł

brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 1 dni : 38,88 zł

Paski do pomiaru stężenia glukozy Optium Xido (50 szt.)

Optium Xido paski do glukozy, to nowoczesny i wygodny sposób pomiaru poziomu glukozy we krwi samodzielnie i warunkach domowych. Badanie krwi pod tym kątem jest podstawowym sposobem samokontroli u diabetyków. Paski Optium Xido charakteryzują się prostą obsługą, wystarczy włożyć pasek pomiarowy do glukometru, a następnie nałożyć na niego próbkę krwi. Wynik na glukometrze pojawia się błyskawicznie – zazwyczaj w ciągu kilku sekund. Paski służą wyłącznie do użytku zewnętrznego i przez jedną osobę.

Specyfikacja techniczna pasków testowych Optium Xido

Metoda pomiaru

  • Biosensoryczna, amperometryczny czujnik elektorchemiczny

Wielkość próbi krwi

  • 0,6 µl

Typ badanego materiału

  • Pełna krew włośniczkowa

Jednostka miary

  • mg/gl (miligramy na decylitr)

Zakres pomiaru

  • 20-500 mg/dl (1,1-27,8 mml/l)

Zakres hematokrytu

  • 30%-60%

Enzym

  • Dehydrogenaza glukozy

Czujnik minimalnej objętości próbki krwi - Tak

Możliwość dokroplenia próbki krwi - 1

Sposób pakowania pasków testowych    

  • Indywidualne opakowania foliowe (listki), 50 szt. w opakowaniu

Temperatura przechowywania

  • od 4 °C do 30 °C

Napisz opinię

Paski do pomiaru stężenia glukozy Optium Xido (50 szt.)

Paski do pomiaru stężenia glukozy Optium Xido (50 szt.)


Pierwsze produkty założonej w 1896 roku w Bazylei firmy dotarły do pacjentów w Warszawie już po czterech latach, czyli w 1900 r. W 1928 roku w Polsce powstał pierwszy zakład produkcyjny. Firma notowała imponujący wzrost produkcji oraz liczby zatrudnionych aż do wybuchu II Wojny Światowej.


Jak całe polskie społeczeństwo, także pracownicy Roche żyli podczas wojny w skrajnie trudnych warunkach. Aby ich wesprzeć firma wypłacała jednorazowe premie oraz bezzwrotne pożyczki, a także kupowała artykuły spożywcze i sprzedawała je pracownikom po mocno obniżonych cenach. Mimo ogromnych trudności na rynku i spadającej sprzedaży, liczba pracowników firmy ciągle rosła. Dzięki często fikcyjnemu zatrudnianiu „kobiet i mężczyzn z dobrych rodzin” Polacy unikali deportacji, wywózek na roboty i innych przejawów terroru nazistowskiego okupanta. Jeszcze w 1944 r. Roche przekazał ofiarom Powstania Warszawskiego lekarstwa o wartości 47 000 franków szwajcarskich, czyli ok. 200 tys. zł.  


Uwłaszczona w 1957 r. firma, wróciła do Polski w 1989 r, by dziś stać się liderem rynku szpitalnego w Polsce w obszarze farmacji. Roche Polska dostarcza rocznie innowacyjne terapie dla ponad 700 000 polskich pacjentów. Dzięki lekom Roche, wspieranym przez nowoczesne systemy diagnostyczne, stawiamy czoło najpoważniejszym chorobom. Wkład firmy w rozwój polskiej gospodarki i nauki, transfer innowacyjnych technologii oraz wiedzy ma głębokie korzenie w ponad 100 letniej obecności Roche w Polsce.


Rozwój nowoczesnych leków Roche nie byłby możliwy bez ludzi i wybitnych polskich naukowców pracujących zarówno w Polsce, jak w filiach Roche na całym świecie.