TRIX - przyrząd do usuwania kleszczy Powiększ

TRIX - przyrząd do usuwania kleszczy

Skand Projekt Skand Projekt

Nowy

23,00 zł

brutto

Wydaj 250,00 zł by otrzymać darmową przesyłkę !!!

TRIX - system usuwania kleszczy: rekomendowany przez lekarzy i weterynarzy, dla ludzi i zwierząt, unikalny szwedzki patent, przyrząd wielokrotnego użytku.

Informacja o produkcie

Przyrząd działa na zasadzie lassa. Jest szybki i prosty w użyciu, co jest szczególnie pomocne w przypadku ruchliwych dzieci, a także zwierząt.

Konstrukcja lassa pozwala na usuwanie kleszczy z uszu, grubej sierści i innych trudno dostępnych miejsc. Przyrząd jest skuteczny nawet wtedy, gdy sierść lub włosy dostaną się do pętelki.

Usunięty kleszcz znajduje się zawsze na końcu lassa, tak że można się go pozbyć w prosty sposób. Pętelka wykonana jest z nowoczesnego włókna węglowego o dużej wytrzymałości (12 kg). Pętelka jest wystarczająco silna, aby usunąć większość gatunków kleszczy występujących na świecie.
Produkt jest wytwarzany w całości w Szwecji.

Trix jest zarejestrowanym wyrobem medycznym klasy I. - przeszedł pozytywnie weryfikację w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.

Testy

Lasso Trix przetestowano pod względem bezpieczeństwa i skuteczności w laboratoriach medycznych koncernu SAAB. Ponadto, producent przeprowadził próby usuwania na 12 tys. kleszczy, z których każdy został poddany oględzinom pod mikroskopem w celu stwierdzenia mikrouszkodzeń. Badania wykazały, iż ponad 90% kleszczy zostało usuniętych w całości, co plasuje urządzenie na pierwszym miejscu pod względem skuteczności wśród innych przyrządów dostępnych na świecie.

Trix testowano głównie na psach, kotach, krowach, koniach, a także doskonale sprawdził się w próbach na ludziach.

Instrukcja obsługi

Trix jest wyjątkowo skutecznym urządzeniem pozwalającym na proste i bezpieczne usunięcie kleszcza w całości bez względu na jego rozmiar. Lasso usunie z łatwością nawet najmniejszą poczwarkę kleszcza.

1.  Wysuń pętelkę i umieść ją na kleszczu możliwie najbliżej skóry.


2.  Zwolnij przycisk i trzymając końcówkę blisko skóry, skieruj przyrząd prostopadle do miejsca ukąszenia.


3.  Wykonaj palcami obrót lassem w dowolnym kierunku, wykręcając jednocześnie kleszcza.
Przemyj miejsce ukąszenia środkiem odkażającym.

Jeśli kleszcz jest bardzo mały, lekko dociśnij skórę końcówką przyrządu, by lepiej uchwycić kleszcza. Zwolnij przycisk, wykręć kleszcza i przemyj miejsce ukąszenia.

Usuniętego kleszcza zawiniętego uprzednio w wilgotny materiał opatrunkowy, można zabezpieczyć w odpowiedniej fiolce, pojemniku lub torebce foliowej, aby poddać go badaniom w kierunku boleriozy. 

Placówką wykonującą testy w celu dokładnej identyfikacji nosicielstwa kleszcza na niektóre patogeny jest CENTRUM BADAŃ DNA w Poznaniu 
http://www.cbdna.pl/

WYKRĘĆ KLESZCZA, NIE CIĄGNIJ!

Odcinek gębowy kleszcza zaopatrzony jest w haczyki (hipostomy), zapewniające mu osadzenie się w ciele ofiary. Ze względu na swoją budowę przy próbie wyciągnięcia hipostomy wbijają się coraz mocniej. Wzrasta wtedy ryzyko rozerwania kleszcza.

Jeśli zamiast tego wykręcimy kleszcza, hipostomy odczepią się, co umożliwi jego całkowite i bezbolesne usunięcie. Testy wykazują, że kierunek wykręcania nie ma znaczenia dla skuteczności zabiegu.

WYKRĘCANIE ZMNIEJSZA UCZUCIE BÓLU 

Wyciąganie kleszczy powoduje ból, który zwiększa dyskomfort związany z zabiegiem. Użycie przyrządu jest bezbolesne, a co za tym idzie, niemal niezauważalne dla ofiary kleszcza. Zawsze wykręcaj kleszcza przy użyciu Lassa Trix. Jest to szybsze, mniej bolesne, bezpieczne i redukuje ryzyko infekcji.

Kategoria produktu wyrób medyczny
Dla Wegan wyrób medyczny

Napisz opinię

Akceptuję
Nasza witryna używa plików cookies. Więcej szczegółów znajdą Państwo w naszym REGULAMINIE.