Test na płodność dla mężczyzn SwimCount Powiększ

Test na płodność dla mężczyzn SwimCount

Labhome Labhome

Nowy

199,00 zł

brutto

Wydaj 250,00 zł by otrzymać darmową przesyłkę !!!
 • sprawdź czy twoje plemniki są zdolne do zapłodnienia
 • zbadaj ich ruchliwość (najważniejszy parametr płodności)
 • komfortowo i dyskretnie rozwiej swoje wątpliwości

Test klasy laboratoryjnej – wiarygodność 100%
stosowany również przez Kliniki in vitro

Test na płodność dla mężczyzn SwimCount® to pierwszy domowy test nasienia, który wykrywa ilość ruchliwych plemników (zdolnych do zapłodnienia). Z tego względu – stosowany jest również, jako badanie wstępne przez kliniki leczenia niepłodności.

– wyrób medyczny do samokontroli zdrowia

W opinii specjalistów oraz klinik leczenia niepłodności – test SwimCount® jest najbardziej zbliżony do badania laboratoryjnego, jeśli chodzi o ocenę jakości nasienia oraz określenie potencjału męskiej płodności.

Jak samodzielnie wykonać test?

jak pobrać nasienie w domuTest na płodność dla mężczyzn SwimCount® wykonuje się samodzielnie w czasie rzeczywistym ze świeżej próbki nasienia. Brak konieczności transportu materiału do laboratorium zwiększa wiarygodność wyniku badania. Wszystkie materiały, niezbędne do przeprowadzenia testu są zawarte w zestawie.

jak wykonać test na płodnośćWynik uzyskiwany jest po 30 minutach – wiarygodność badania wynosi 100% (względem metody CASA).
Dzięki możliwości wykonania testu w domu zwiększamy komfort badania oraz unikamy stresujących sytuacji.

Jak wykonać test płodności dla mężczyn w domu

Jak odczytać wynik testu?

Wynik badania odczytasz w okienku oznaczonym symbolem lupy – im ciemniejszy kolor próbki, tym więcej prawidłowo poruszających się plemników.

test na płodność dla mężczyzn wynik

 • NISKI – poniżej 5 mln ruchliwych plemników na 1 ml nasienia
 • ŚREDNI – od 5 do 20 mln ruchliwych plemników na 1 ml nasienia
 • WYSOKI – powyżej 20 mln ruchliwych plemników na 1 ml nasienia

SwimCount test wynik badania

Główne zalety testu SwimCount:

 • 3 przedziały wyniku – zgodne z rekomendacjami WHO
 • test stosowany również w klinikach leczenia niepłodności
 • wysoka wiarygodność testu – 100% (względem metody CASA)

Test SwimCount® został opracowany przez naukowców z Danii jako efekt ponad 10 lat badań. Jest pierwszym na świecie testem do badania jakości nasienia w warunkach domowych.

Powodem innowacyjności testu jest technologia oparta o pomiar ilości plemników zdolnych do pływania, tzn. ich prawidłowego poruszania się. Według specjalistów ruchliwość plemników jest kluczowym parametrem świadczącym o męskiej płodności.

REFERENCJE:

Skuteczność testu została potwierdzona przez największą grupę klinik leczenia niepłodności IVIRMA Global – sprawdź

SwimCount® został oceniony w magazynie Andrology w publikacji Europejskiej Akademii Andrologii oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Andrologii – sprawdź

Test został wyróżniony przez Maternity & infant Awards 2017 w kategorii “najlepszy w płodności” – sprawdź

Inne, domowe testy nasienia, które są dostępne na rynku mierzą jedynie ilość plemników w nasieniu. Test tego typu zliczają plemniki zdrowe, ale również te o nieprawidłowej morfologii (budowie), martwe lub charakteryzujące się nieprawidłową ruchliwością.

Kiedy warto wykonać test na płodność?

Test na płodność dla mężczyzn SwimCount® powinien być wykonany w momencie, w którym para stara się zajść w ciąże i nie przynosi to rezultatu.

 • problem z zajściem w ciążę – jeżeli staracie się o dziecko, a nie przynosi to zamierzonego rezultatu, warto zweryfikować czynnik męski i zbadać jakość nasienia, w tym ruchliwość plemników
 • chcemy starać się o dziecko – jeżeli planujecie poczęcie dziecka warto sprawdzić czy jakość nasienia partnera jest prawidłowa, im szybciej para rozpozna problem z płodnością, tym szybszy i skuteczniejszy może być proces leczenia

Czynnik męski według specjalistów jest odpowiedzialny za 30 do 60% przypadków niepłodności.

Jeden na pięciu zdrowych mężczyzn ma nieprawidłową jakość nasienia.

Niepłodność męska to stale rosnący problem!

Bardzo często to właśnie słaba jakość plemników jest głównym czynnikiem, odpowiadającym za problemy z poczęciem dziecka.

UWAGA!
Wyniki badań wskazują, że Polacy nie są świadomi tego, jak istotne w kwestii planowania rodziny i powodzenia zajścia partnerki w ciążę jest diagnozowanie jakości nasienia. Aż 93% mężczyzn nigdy nie wykonywało badania nasienia, więc nie ma świadomości, że to właśnie ich płodność może być zaburzona.

W Polsce ok. 18–20% par (ok. 1,5 mln) ma problem z poczęciem dziecka po roku regularnego współżycia bez stosowania środków antykoncepcyjnych, co spełnia kryteria definicji niepłodności.

Kategoria produktu wyrób medyczny

Napisz opinię

Test na płodność dla mężczyzn SwimCount

Test na płodność dla mężczyzn SwimCount

LabhomeTesty w naszej ofercie są alternatywą dla konwencjonalnego laboratorium, optymalizują czas wykonania badania oraz zwiększają komfort pacjenta. Minimalizują również wszelkie błędy przed-laboratoryjne. Aby wykonać zamówiony test samodzielnie w domu nie potrzeba fachowej wiedzy ani profesjonalnego sprzętu, a odczyt wyniku następuje zaledwie po kilku minutach od przeprowadzenia badania. Nasze produkty posiadają taką samą jakość i wiarygodność jak profesjonalne testy używane w laboratoriach medycznych – oparte są o identyczne metody diagnostyczne, tym samym bardzo dokładne i czułe.


Są pierwszym etapem rozpoznania danego schorzenia bądź wykrycia patogenu, który zagraża lub może w przyszłości zagrażać naszemu zdrowiu. Głęboko wierzymy, że LabHome przyczyni się do profilaktyki zdrowotnej oraz zwiększy wykrywalność wielu niebezpiecznych, rozwijających się często bezobjawowo stanów chorobowych.


Naszą misją poza oferowaniem domowych testów medycznych IVD jest edukacja na temat badań, ich roli w profilaktyce zdrowotnej oraz w procesie diagnozowania pacjenta. Badania, poza zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną, powinny stać się istotnym elementem zdrowego stylu życia.Akceptuję
Nasza witryna używa plików cookies. Więcej szczegółów znajdą Państwo w naszym REGULAMINIE.