Swanson AjiPure L-metionina 500 mg, 60 kapsułek Powiększ
Wydaj 199,00 zł by otrzymać darmową przesyłkę !!!
Charakterystyka produktu

Swanson AjiPure L-metionina 500 mg jest suplementem diety.

Produkt jest źródłem L-metioniny: jedna kapsułka zawiera 500 mg tego aminokwasu.

L-metionina jest jednym z 20 aminokwasów kodowanych przez DNA, należy do grupy aminokwasów egzogennych. Jest jednym z dwóch aminokwasów- obok cysteiny- zawierających siarkę. L-metionina stanowi zatem źródło grupy siarkowej w reakcjach metabolicznych.

L-metionina bierze udział w syntezie wielu białek ustrojowych, wspiera biosyntezę tauryny i cysteiny, wspomaga także wchłanianie takich pierwiastków śladowych, jak cynk, selen i miedź. Od obecność L-metioniny zależy kondycja skóry i jej przydatków.

L-metionina w wyniku reakcji chemicznych przekształca się w homocysteinę i na odwrót- dzięki witaminie B12 i kwasowi foliowemu- homocysteina jest przekształcana w L-metioninę. Jest to część tzw. cyklu metylacyjnego, w skład którego wchodzą także przemiany cysteiny. Cykl metylacyjny leży u podstaw syntezy glutationu, który jest jednym z najsilniejszych- produkowanych przez komórki organizmu- antyoksydantem. 

Niewystarczający poziom L-metioniny i niedobór witaminy B12 i kwasu foliowego może skutkować wzrostem poziomu homocysteiny we krwi, a w konsekwencji doprowadzić do zniszczenia śródbłonka naczyń krwionośnych, w szczególności tętnic. 

Oczekiwane, korzystne działanie składnika w obszarach:

- wzmożona synteza białek ustrojowych;
- pomocniczo w leczeniu zaburzeń wchłaniania cynku, selenu i miedzi;
- pośrednio w ochronie antyoksydacyjnej;
- zaburzona praca wątroby;
- detoksykacja organizmu;
- pomocniczo w leczeniu uzależnień alkoholowych i narkotykowych;
- miażdżyca tętnic;
- osłabiona kondycja skóry, łamliwe włosy i paznokcie;
- pomocniczo w leczeniu chorób skóry i jej przydatków;
- pomocniczo przy zatruciach lekami hepatotoksycznymi;
- poprawa wydolności fizycznej;
- inne, nie ujęte w zestawieniu.

Aminokwasy AjiPure® to aminokwasy, które produkowane są w procesie fermentacji przy użyciu naturalnych, nie zwierzęcych surowców. Potwierdzona czystość aminokwasów waha się w przedziale 99-100%.


Opakowanie

60 porcji = 60 kapsułek

1 porcja = 1 kapsułka


Postać

Kapsułki


Stosowanie

Osoby dorosłe 1 kapsułka dziennie, najlepiej zażywać przed posiłkiem lub stosować wg wskazań lekarza albo farmaceuty.


Skład produktu
Składnik aktywnyw 1 kapsułce*
AjiPure® L-metionina500 mg

* zalecana do spożycia porcja w ciągu dnia.


Składniki

AjiPure® L-metionina; wegetariańska otoczka kapsułki: celuloza, mąka ryżowa; substancje przeciwzbrylające: stearynian magnezu i dwutlenek krzemu


Środki ostrożności

Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Produkt należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Warunki przechowywania: przechowywać w suchym i zacienionym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci, w temperaturze pokojowej (15-30 st. C).


Informacje dodatkowe

Produkt jest odpowiedni dla wegetarian.

AjiPure® jest znakiem zastrzeżonym przez firmę Ajinomoto.

Kraj produkcji: Stany Zjednoczone.

Zastrzeżenie zmian przez firmę Swanson Health Products: dane oddają status do chwili opublikowania i mogą różnić się od drukowanego materiału. Wszystkie dane mogą być zmieniane bez zawiadomienia.

Napisz opinię

Swanson AjiPure L-metionina 500 mg, 60 kapsułek

Swanson AjiPure L-metionina 500 mg, 60 kapsułek

Swanson Health Products

Założona w 1969 roku przez Lelanda Swansona firma Swanson Health Products oferuje szerokie spectrum produktów, w tym suplementów diety stosowanych jako uzupełnienie codziennej diety. Produkty zostały podzielone na kilkanaście linii, dzięki czemu łatwo i szybko można odnaleźć ten, który nas interesuje. W ten sposób zostały wyróżnione, np. linia zawierająca probiotyki- Swanson Probiotics, linia zwierająca niezbędne kwasy tłuszczowe- Swanson Essential Fatty Acids (Swanson EFAs) czy linia zawierająca zioła- Swanson Superior Herbs. Kryterium poszukiwania można oprzeć także o obszar zastosowania danego specyfiku, np. układ odpornościowy, układ trawienny, wzrok itd.


Większość produktów oferowanych jest w postaci kapsułek, także dla wegan. Kilkanaście preparatów dostępnych jest w formie płynnej lub w postaci proszku. Część produktów występuje także w dwu lub trzech wersjach objętości- zawartości netto i/lub stężenia, jak np. Swasnon Vitamin B12 (różne objętości) czy Swanson Natural Vitamin K2 (różne stężenia).


Firma Swanson Health Products dokłada wszelkich starań, aby cena preparatów była możliwie jak najniższa, a ich czystość i skuteczność były na jak najwyższym poziomie. Od 2001 roku wszystkie specyfiki wytwarzanie są w standardach GMP (Good Manufacturing Practice- Dobra Praktyka Wytwarzania). Oznacza to, że każdy etap produkcji jest monitorowany. Dodatkowo, gotowe produkty są sprawdzane w niezależnych laboratoriach pod kątem deklarowanej na etykiecie zawartości danego składnika.

Akceptuję
Nasza witryna używa plików cookies. Więcej szczegółów znajdą Państwo w naszym REGULAMINIE.