Solgar Saw Palmetto, Opuncja i Likopen, 50 kapsułek Powiększ

Solgar Saw Palmetto, Opuncja i Likopen, 50 kapsułek

Solgar Solgar

Nowy

Substancje zawarte w preparacie wykazują działanie antyoksydacyjne, mogą być stosowane pomocniczo przy problemach z prostatą, np. łagodny rozrost prostaty.

Więcej szczegółów

Aktualnie brak produktu - informacje: 504 166 699

138,00 zł

brutto

Wydaj 250,00 zł by otrzymać darmową przesyłkę !!!
Charakterystyka produktu

Solgar Saw Palmetto, Opuncja i Likopen jest suplementem diety.

SAW PALMETTO (Serenoa repens)- Bocznia Piłkowana

Wyniki badań wskazują, że Bocznia Piłkowana łagodzi objawy rozrostu prostaty na wiele sposobów. Przede wszystkim wpływa na stężenie hormonów, które powodu­ją rozrost komórek prostaty. Działa przeciwzapalnie i zmniejsza obrzęk tkanek.

Ba­dania laboratoryjne wykazały że, Bocznia Piłkowana pobudza układ odpornościo­wy i być może znajdzie zastosowanie w leczeniu zakażeń prostaty i dróg moczo­wych.

Ponieważ obniża stężenie hormonów sprzyjających rozwojowi komórek no­wotworowych, badana jest jej skuteczność w profilaktyce raka prostaty.

OPUNCJA

Wyciągi z kwiatów opuncji mogą korzystnie wpływać na łagodny wzrost gru­czołu krokowego dzięki obniżaniu aktywności 5-alfa reduktazy, aromatazy i peroksydacji lipidów.

Opuncja występuje w British Herbal Pharmacopeia jako środek o działaniu ścią­gającym i przeciwkrwotocznym, zalecany w zapaleniu okrężnicy, biegunkach i przeroście gruczołu krokowego. Wykazano w badaniach, iż wyciąg z kwiatów opuncji ma silne działanie antyoksydacyjne.

Korzystny wpływ wyciągu z kwia­tów opuncji na rozrost gruczołu krokowego można przypisać licznym nie ziden­tyfikowanym dotychczas związkom, które hamują aktywność 5-alfa reduktazy i aromatazy oraz mogą regulować procesy z udziałem wolnych rodników.

LIKOPEN

Likopen jest karotenoidem (tak jak Beta-karoten), który nadaje pomidorom czerwony kolor.

W organizmie likopen jest magazynowany w wątrobie, płucach, prostacie, okrężnicy i skórze. Jego stężenie w tkankach organizmu jest zazwyczaj więk­sze niż wszystkich innych karotenoidów.

U pacjentów przyjmujących suplement likopenu nowotwory prostaty kurczyły się i dawały niższy poziom antygenu swoistego gruczołu krokowego (prosta­te specific antygen tzw. PSA), tj. markera wytwarzanego przez komórki nowo­tworowe prostaty. Prowadzone badania sugerują, że likopen może zmniejszać ryzyko zwyrodnienia plamki, utleniania lipidów surowicy krwi oraz nowotwo­rom płuc, pęcherza, szyjki macicy i skóry.

Niedobór likopenu powiązano ze wzrostem ryzyka zwyrodnienia plamki (cho­roby oczu, która może prowadzić do utraty wzroku).

W innych badaniach analizowano związek pomiędzy spożywaniem produk­tów bogatych w likopen a zmniejszeniem ryzyka kilku rodzajów nowotwo­rów. Największe korzyści likopenu mogą wynikać dla nowotworu prostaty, płuc i żołądka. Likopen posiada udowodnione właściwości antyoksydacyjne.

Wskazania podstawowe dla substancji zawartych w preparacie (razem):

- działanie antyoksydacyjne;
- łagodny rozrost prostaty (łagodzenie objawów);
- przerost i nowotwory prostaty;
- profilaktyka nowotworowa (płuc, pęcherza, szyjki macicy, skóry);
- zakażenia dróg moczowych;
- zapalenie okrężnicy.


Opakowanie

25-50 porcji = 50 kapsułek

1 porcja = 1-2 kapsułki


Postać

Kapsułki


Stosowanie

Osoby dorosłe 1-2 kapsułki dziennie, najlepiej zażywać w trakcie posiłku lub stosować według wskazań lekarza.


Skład produktu
Składnik aktywny w 1 kapsułce
Likopen (jako prep. [alginian wapnia, izolowane białko sojowe, ekstrakt, likopenu z pomidorów]) 4 mg
Cynk (chelat aminokwasowy †) 10 mg 100%*
Standaryzowany sproszkowany wyciąg z owoców Bocznii Piłkowanej (Serenoa repens) (22 mg – 25 mg [45%-50%] wolnych kwasów tłuszczowych) 50 mg
Proszek z kwiatu Opuntia ficus-indica (Kaktus) 50 mg
Selen (selenometionina) 25 ug 45%*

* RWS: Referencyjna Wartość Spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej.

† Patent produkcyjny Albion nr 4 599 152 Chelazomes.

Naturalne substancje pomocnicze:

- Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna.

- Otoczka kapsułki: hydroksypropylometyloceluloza.

- Substancja przeciwzbrylająca: roślinny stearynian magnezu.


Produkt nie zawiera 

cukru, soli, skrobi, kukurydzy, drożdży, pszenicy, soi, glutenu, produktów mlecznych, sztucznych substancji konserwujących, aromatycznych i barwiących


Środki ostrożności

Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem.

Produkt należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Warunki przechowywania: przechowywać w suchym i nie nasłonecznionym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci, w temperaturze pokojowej (15-30 st. C).


Informacje dodatkowe

Produkt jest odpowiedni dla wegetarian i wegan.

Certyfikat koszerności Solgar: KOF-K #K-1250.

Kraj produkcji: Stany Zjednoczone.

Zastrzeżenie zmian przez firmę Solgar: dane oddają status do chwili opublikowania i mogą różnić się od drukowanego materiału. Wszystkie dane mogą być zmieniane bez zawiadomienia.

Kategoria produktu suplement diety
Dla Wegan suplement diety
Postać kapsułki
Droga podania doustna i podjęzykowa
Długość kuracji / suplementacji 31-60 dni, 22-30 dni
Produkt nie zawiera laktozy, groźnych dla zdrowia konserwantów, sztucznych barwników, glutenu

Napisz opinię

Solgar Saw Palmetto, Opuncja i Likopen, 50 kapsułek

Solgar Saw Palmetto, Opuncja i Likopen, 50 kapsułek

Logo solgar


Firma Solgar rozpoczęła działalność w 1947 roku i od tego czasu ze zdrowego rodzinnego przedsiębiorstwa rozwinęła działalność do firmy służącej zdrowiu milionów rodzin.


Wszystkie produkty tworzone są w oparciu o najnowocześniejsze badania naukowe, drobiazgową kontrolę jakości i troskliwą obsługę pacjenta. Dzięki temu, przez pięć dekad firma Solgar wprowadziła na rynek wiele wyjątkowych produktów, za które odpowiada od początku do końca.  


Jako jedna z nielicznych firm na świecie przez kilkadziesiąt ostatnich lat analizowała wpływ ziół, witamin i minerałów na organizm, dążąc do perfekcji we wspieraniu zdrowia człowieka. Przedsiębiorstwo stworzyło przełomową technologię pozwalającą powlekać tabletki naturalnym składnikiem opartym na wodzie, a nie tanim szelakiem z owadów. W ultranowoczesnym laboratorium firmy Solgar powstały kapsułki z najczystszych surowców roślinnych (Vegicaps), a nie z półproduktów zwierzęcych. 


Solgar approver etailer - autoryzowany sprzedawca solgar


Elektroniczny certyfikat Sprzedaż produktów Solgar w internecie może być prowadzona wyłącznie przez autoryzowane witryny aptek. Autoryzacja musi być potwierdzona symbolem certyfikatu elektronicznego.


Akceptuję
Nasza witryna używa plików cookies. Więcej szczegółów znajdą Państwo w naszym REGULAMINIE.