Solgar Nutri-Nano CoQ-10, 50 kapsułek Powiększ

Solgar Nutri-Nano CoQ-10, 50 kapsułek

Solgar Solgar

12390

Nowy

Innowacyjny produkt Nutri-Nano™ CoQ 10 zawiera cząsteczki CoQ 10 w preformowanych micelach rozpuszczalanych w wodzie. W ten sposób omija się potrzebę emulgacji i micelizacji w jelitach, dzięki czemu CoQ 10 sprawnie dociera do miejsc absorpcji w jelicie cienkim.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

188,00 zł

brutto

Wydaj 199,00 zł by otrzymać darmową przesyłkę !!!

Solgar Nutri-Nano CoQ-10, 50 kapsułek

Charakterystyka produktu

Solgar Nutri-Nano CoQ-10 jest suplementem diety.

Koenzym Q10 jest naturalną substancją wytwarzaną przez organizm, jest niezbędnym składnikiem mitochondriom tj. części komórki odpowiedzialnej za produkcję energii. Koenzym Q 10 (CoQ 10) uczestniczy w wytwarzaniu ATP, który jest substancją energetyczną we wszystkich procesach organizmu.

Funkcję CoQ 10 można porównać do roli świecy zapłonowej w silniku samochodu. Tak, jak samochód nie może działać bez iskry zapłonowej, tak i organizm człowieka nie może funkcjonować bez CoQ 10. Współdziałając z enzymami (stąd nazwa koenzym) przyspiesza procesy metaboliczne, dostarczając komórkom energii. Jest ona im potrzebna do przyswajania substancji pokarmowych, leczenia ran, utrzymywania silnych mięśni, oczyszczania. Jest też, jak witamina C i E przeciwutleniaczem. Ma wiele innych niezliczonych funkcji. Nic więc dziwnego, że znajduje się w każdej komórce organizmu. Szczególnie dużo jest go w komórkach serca, któremu pomaga wykonywać ponad 100 000 uderzeń każdego dnia.

Największe stężenie koenzymu Q 10 występuje w narządach, które cechuje największa intensywność przemiany materii, a tym samym zapotrzebowanie na energię jest największe. W mięśniu sercowym i nerkach zdrowego człowieka stężenie CoQ 10 jest wielokrotnie większe niż w innych narządach (może przekroczyć 100 ug/mg masy narządu).

Poziom CoQ 10 we krwi i tkankach zmniejsza się nie mniej więcej od 30. roku życia (100%, 40-latek ma go na poziomie ok. 72%, a 80-latek na poziomie 50%) ale również na skutek niewłaściwej diety, nadmiernego i częstego odchudzania się, nadużywania alkoholu i leków.

Solgar z dumą ogłasza wprowadzenie na rynek Nutri Nano CoQ-10 z serii platynowej.

Seria platynowa to pierwsza na świecie linia suplementów, w których zastosowana nanotechnologię w celu uzyskania niespotykanej biodostępności.

Nutri Nano™ firmy Solgar oznacza opatentowaną nanotechnologię, dzięki której składniki odżywcze rozpuszczalne w tłuszczach są przekształcane w składniki amfifilowe, tj. substancje rozpuszczalne zarówno w tłuszczach jak i wodzie.

Odbywa się to poprzez umieszczenie składników rozpuszczalnych w tłuszczach w rozpuszczalnej w wodzie otoczce o rozmiarach nanometrycznych zwanej micelą. Zazwyczaj składniki odżywcze rozpuszczalne w tłuszczach, takie jak CoQ 10 są wchłaniane tą samą drogą, co inne tłuszcze dietetyczne, które wymagają emulgacji przez sole żółciowe. Następnie, poddawane są one micelizacji, w ramach, której pokrywa je rozpuszczalna w wodzie otoczka, co umożliwia im dotarcie do miejsc absorpcji w układzie jelitowym.

Tradycyjne suplementy CoQ 10 oferowane są w postaci zawiesin na bazie oleju w kapsułkach żelowych lub w postaci kapsułek roślinnych wypełnionych proszkiem. Oba rodzaje suplementów zawierają duże cząsteczki CoQ 10 o słabej rozpuszczalności, co negatywnie wpływa na biodostępność.

Innowacyjny produkt Nutri-Nano™ CoQ 10 zawiera cząsteczki CoQ 10 w preformowanych micelach rozpuszczlanych w wodzie. W ten sposób omija się potrzebę emulgacji i micelizacji w jelitach, dzięki czemu CoQ 10 sprawnie dociera do miejsc absorpcji w jelicie cienkim.

Micela Nutri-Nano™ CoQ-10 ma zaledwie 30 nanometrów szerokości i zawiera  400 cząsteczek CoQ 10. Dzięki tej zaawansowanej technologii otrzymaliśmy produkt, który gwarantuje szybszy i sprawniejszy transport tego istotnego składnika odżywczego do komórek.

Nutri-Nano™ CoQ 10 oznacza przełom w technologii produktów odżywczych i stanowi początek nowej ery suplementów diety:

- 3,1 razy większa biodostępność niż CoQ 10 w proszku.
- Dwukrotnie większa biodostępność w porównaniu z CoQ 10 na bazie oleju.
- Szybsze wchłanianie niż w przypadku tradycyjnych preparatów CoQ 10.
- Oszczędność.
- Produkt opracowany w oparciu o opatentowaną technologię Nutri-Nano™.

Skala nano:

- 1 nanometr = 1 miliardowa część metra (0,000000001).
- Włos ludzki ma ok. 80000 nm szerokości.
- Typowy wirus ma 10 nm.
- Cząsteczka hemoglobiny ma 5,5 nm długości.
- 1 micela Nutri-Nano™ CoQ 10 ma 30 nm szerokości.
- 1 micela zawiera 400 cząsteczek CoQ 10.

Wskazania podstawowe dla koenzymu Q10:

- choroba wieńcowa;
- choroby przyzębia (parodontopatie), zapalenie ozębnej, zapalenie dziąseł;
- dystrofia mięśniowa;
- inne choroby układu krążenia: nadciśnienie, dusznica bolesna;
- kardiomiopatia;
- ogólna poprawa wydolności organizmu;
- wzmocnienie mięśnia sercowego;
- zastoinowa niewydolność serca;
- choroby nowotworowe;
- cukrzyca;
- osłabiona odporność;
- działanie antyoksydacyjne.


Opakowanie

50 porcji = 50 kapsułek

1 porcja = 1 kapsułka


Postać

Kapsułki


Stosowanie

Osoby dorosłe 1 kapsułkę dziennie, najlepiej zażywać w trakcie posiłku lub stosować według wskazań lekarza.


Skład produktu
Składnik aktywnyw 1 kapsułce
Koenzym Q-10 Nutri-Nano™ (ubichinon)30 mg

Naturalne substancje pomocnicze:

- Emulgator Polisorbat 80 (obojętny).

- Triglicerydy o pośredniej długości łańcucha.

- Otoczka kapsułki żelowej: żelatyna, glicerol roślinny.

- Barwniki: papryka (zawiera soję), dwutlenek tytanu.


Produkt nie zawiera 

cukru, soli, skrobi, kukurydzy, drożdży, pszenicy, produktów mlecznych, sztucznych substancji konserwujących, aromatycznych i barwiących


Środki ostrożności

Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem.

Produkt należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Warunki przechowywania: przechowywać w suchym i nie nasłonecznionym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci, w temperaturze pokojowej (15-30 st. C).


Informacje dodatkowe

Produkt jest odpowiedni dla wegetarian.

Kraj produkcji: Stany Zjednoczone.

Zastrzeżenie zmian przez firmę Solgar: dane oddają status do chwili opublikowania i mogą różnić się od drukowanego materiału. Wszystkie dane mogą być zmieniane bez zawiadomienia.

Napisz opinię

Logo solgar


Firma Solgar rozpoczęła działalność w 1947 roku i od tego czasu ze zdrowego rodzinnego przedsiębiorstwa rozwinęła działalność do firmy służącej zdrowiu milionów rodzin.


Wszystkie produkty tworzone są w oparciu o najnowocześniejsze badania naukowe, drobiazgową kontrolę jakości i troskliwą obsługę pacjenta. Dzięki temu, przez pięć dekad firma Solgar wprowadziła na rynek wiele wyjątkowych produktów, za które odpowiada od początku do końca.  


Jako jedna z nielicznych firm na świecie przez kilkadziesiąt ostatnich lat analizowała wpływ ziół, witamin i minerałów na organizm, dążąc do perfekcji we wspieraniu zdrowia człowieka. Przedsiębiorstwo stworzyło przełomową technologię pozwalającą powlekać tabletki naturalnym składnikiem opartym na wodzie, a nie tanim szelakiem z owadów. W ultranowoczesnym laboratorium firmy Solgar powstały kapsułki z najczystszych surowców roślinnych (Vegicaps), a nie z półproduktów zwierzęcych. 


Solgar approver etailer - autoryzowany sprzedawca solgar


Elektroniczny certyfikat Sprzedaż produktów Solgar w internecie może być prowadzona wyłącznie przez autoryzowane witryny aptek. Autoryzacja musi być potwierdzona symbolem certyfikatu elektronicznego.


Akceptuję
Nasza witryna używa plików cookies. Więcej szczegółów znajdą Państwo w naszym REGULAMINIE.