Obniżka! Orthomol AMD extra, 3 x 120 porcji Powiększ

Orthomol AMD extra, 3 x 120 porcji

Orthomol GmbH Orthomol GmbH

4260022690962

Nowy

Orthomol AMD extra® jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego. Orthomol AMD extra® jest stosowany w postępowaniu dietetycznym u osób cierpiących na zwyrodnienie plamki żółtej (Age-related Macular Degeneration).

Więcej szczegółów

528,97 zł

brutto

704,97 zł brutto

-176,00 zł

Wydaj 250,00 zł by otrzymać darmową przesyłkę !!!

Istotą zwyrodnienia plamki żółtej (AMD) jest uszkodzenie siatkówki (a szczególnie jej części centralnej – plamki żółtej). W następstwie tej choroby dochodzi do pogorszenia, ubytków, a niejednokrotnie całkowitej utraty tzw. widzenia centralnego, a w dalszej perspektywie także do ślepoty.

Ok. 80-90% chorych na zwyrodnienie plamki żółtej to osoby z odmianą suchą AMD. Polega ona na pojawianiu się w warstwie podsiatkówkowej oka złogów zwanych dalej druzami, które pogarszają ostrość widzenia. Ta odmiana AMD rozwija się wolniej i powoduje mniejsze uszkodzenia niż odmiana wysiękowa- inaczej określana mokrą.

W odmianie mokrej AMD dochodzi do wytworzenia- w odpowiedzi na stan niedokrwienia- dodatkowych naczyń krwionośnych, kóre przerastają siatkówkę, uszkadzając komórki tej części oka.

W obu przypadkach bardzo ważna jest dyscyplina żywieniowa- spożywanie dużej ilości warzyw i owoców, a także stosowanie kuracji poprawiających ukrwienie oka.

Orthomol AMD extra® należy do grupy preparatów doustnych, które są stosowane w postępowaniu dietetycznym u osób cierpiących na zwyrodnienie plamki żółtej. Produkt zawiera m.in. luteinę i zeaksantynę, które należą do grupy karotenoidów i są związkami wchodzącymi w skład pigmentu plamki –siatkówki oraz soczewki. Obie substancje posiadają właściwości antyoksydacyjne, obniżają ryzyko wystąpienia AMD, a u osób cierpiących na to schorzenie istotnie poprawiając funkcję widzenia.

Ponieważ ani luteina, ani zeaksantyna nie są syntetyzowane przez organizm ludzki, należy uwzględnić długoterminowe i regularne przyjmowanie pożywienia bogatego w te związki lub też stosowanie takich preparatów, jak Orthomol AMD extra®.


Charakterystyka produktu

Orthomol AMD extra® jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego. Orthomol AMD extra® jest stosowany w postępowaniu dietetycznym u osób cierpiących na zwyrodnienie plamki żółtej (Age-related Macular Degeneration).

Produkt nie zawiera laktozy i glutenu.

Produkt posiada certyfikat ISO 22000 / GMP.

Produkt nie jest pełnowartościowym środkiem odżywczym, lecz dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego.

Orthomol AMD extra® nie zastępuje procesu leczenia, nie może być także traktowany jako substytut jakichkolwiek środków farmakologicznych.

Stosować pod nadzorem lekarza.


Zawartość netto

60 g


Opakowanie

120 porcji- blistry z kapsułkami.

Jedna porcja = jedna kapsułka.


Postać

Kapsułki.


Stosowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej, należy przyjmować jedną kapsułkę dziennie w trakcie posiłku lub bezpośrednio po jego zakończeniu, popijając niegazowaną wodą lub sokiem owocowym.


Skład produktu
Wartość odżywcza w dziennej porcji %RWS* w 100 g
       
Wartość energetyczna 4 kJ (1 kcal)   736 kJ (175 kcal)
Tłuszcz <0,1 g   1,6 g
Węglowodany 0,2 g   29 g
Białko <0,1 g   <0,1 g
       
Witaminy      
Witamina E (alfa-ET**) 67 mg 558,3 12 g
Witamina C 125 mg 156,3 23 g
       
Pierwiastki śladowe      
Cynk 6,3 mg 63 1,2 g
Miedź 500 μg 50 93 mg
       
Substancje pochodzenia roślinnego       
Luteina 2,5 mg *** 465 mg
Zeaksantyna 500 μg *** 93 mg
*%RWS: Referencyjna Wartość Spożycia. RWS dla przeciętnej osoby dorosłej: 8400 kJ/2000 kcal.
**alfa-ET: ekwiwalent alfa-tokoferolu      
***: brak zaleceń w UE      

Składniki

skrobia modyfikowana, kwas L-askorbinowy, octan DL-alfa-tokoferylu, hydroksypropylometyloceluloza (substancja powlekająca), mikrokrystaliczna celuloza (substancja wypełniająca), skrobia kukurydziana, sacharoza, sole wapniowe kwasów tłuszczowych (substancja przeciwzbrylająca), tlenek cynku, ditlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca), luteina, siarczan miedzi, ditlenek tytanu (barwnik), zeaksantyna, błękit brylantowy FCF


Informacje dodatkowe

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.

Orthomol AMD extra® należy przechowywać w miejscu chłodnym i suchym.

Zastrzeżenie zmian przez firmę Orthomol: dane oddają status do chwili opublikowania i mogą różnić się od drukowanego materiału. Wszystkie dane mogą być zmieniane bez zawiadomienia.

Kategoria produktu dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego
Postać kapsułki
Droga podania doustna i podjęzykowa
Długość kuracji / suplementacji powyżej 90 dni
Produkt nie zawiera groźnych dla zdrowia konserwantów, glutenu, laktozy

Napisz opinię

Orthomol AMD extra, 3 x 120 porcji

Orthomol AMD extra, 3 x 120 porcji

Orthomol

Twoje zdrowie jest naszą motywacją


Od 25 lat zajmujemy się Orthomolem zrozumieliśmy znaczenie mikroelementów dla dobrego zdrowia. Rozwijamy nasze produkty w celu pomocy w utrzymaniu dobrego samopoczucia. Ponad 400 entuzjastów Orthomolu pracuje by wprowadzić nowe pomysły i stworzyć z nich nowy produkt - bo cenimy swoje zdrowie! Lekarze, farmaceuci, a także duża liczba pacjentów są pod wrażeniem naszych produktów podobnie jak nasz własny personel.

Akceptuję
Nasza witryna używa plików cookies. Więcej szczegółów znajdą Państwo w naszym REGULAMINIE.