LANSINOH, kompresy żelowe, Therapearl 3w1, 2 sztuki Powiększ

LANSINOH, kompresy żelowe, Therapearl 3w1, 2 sztuki

Lansinoh Lansinoh

9862

Nowy

Wykonane z nietoksycznego materiału niezazierającego lateksu, ołowiu i bisfenolu okłady można stosować na zimno lub ciepło w zależności od potrzeb.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

56,84 zł

brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 1 dni : 56,84 zł

LANSINOH, kompresy żelowe, Therapearl 3w1, 2 sztuki

W trosce o dobro kobiety w okresie karmienia firma Lansinoh zestaw kompresów żelowych przynoszących długotrwałą i natychmiastową ulgę. Wykonane z nietoksycznego materiału niezazierającego lateksu, ołowiu i bisfenolu okłady można stosować na zimno lub ciepło w zależności od potrzeb

Zastosowanie: 

do stosowania na ciepło pomagają udrożnić zatkane kanały mlekowe i przynoszą ulgę w przypadku zapalenia sutka, a także obrzmiałych, przepełnionych piersi. Okłady na ciepło należy stosować bezpośrednio przed karmieniem w celu ułatwienia przepływu mleka. Można je także stosować przed lub w trakcie odciągania mleka, aby skrócić czas odciągania pokarmu dzięki pobudzeniu szybszego wypływu mleka. Do stosowania na zimno: przynoszą ulgę piersiom obolałym i obrzmiałym na skutek przepełnienia lub zapalenia sutka. Aby zapobiec przesuwaniu się okładów, można umieścić je w biustonoszu.

Sposób stosowania:


- ciepłych okładów: umieść kompres fioletowym pokrowcu na talerzu kuchenki. Ustawić czas w zależności od mocy kuchenki mikrofalowej (700W - 16 sekund; 1000W - 13 sekund; 1250W - 11 sekund). Każdy kompres należy podgrzać oddzielnie. Po skontrolowaniu stopnia ogrzania kompresu, w razie potrzeby kompres można podgrzać przez dodatkowe 5 sekund. Nie przekraczać zalecanego czasu podgrzewania;

- zimnych okładów: okłady należy umieścić w zamrażalniku na przynajmniej 2 godziny. Przed przyłożeniem do piersi, okłady należy włożyć do pokrowców;

- stosowanie wraz z laktatorem: okłady podgrzać zgodnie z instrukcją. Przed przystąpieniem do ociągania pokarmu, okłady należy umieścić okół zewnętrznej powierzchni lejka laktatora i zabezpieczyć zapięciem.

Ważne wskazówki:

Okłady należy stosować przez maksymalnie 20 minut.
Podgrzewanie niezgodnie z instrukcją może spowodować uszkodzenie kompresów.
Nie stosować u dzieci i nie pozwalać dzieciom gryźć.
Nie należy stosować na wrażliwą skórę lub rany otwarte.
Na okłady nie należy kłaść ciężkich przedmiotów.
Bez dodatku BPA i BPS.

Napisz opinię


Firma Lansinoh powstała 30 lat temu w Stanach Zjednoczonych jako rodzinny biznes założony przez Reshedę Hagen.


Resheda Hagen zapoczątkowała Lansinoh w 1978 r. w Portland, w stanie Oregon, gdy urodziło się jej pierwsze dziecko. Resheda karmiła piersią, ale po kilku dniach brodawki jej piersi stały się podrażnione i obolałe.


Dostępne na rynku preparaty nie działały, zaczęła więc powoli oswajać się z myślą o konieczności odstawieniu dziecka od piersi.


Liderka Ligi La Leche zachęciła ją aby nie poddawała się i spróbowania zastosować lanolinę.


Specyfik ten nie był jednak powszechnie dostępny w sklepach. Mąż Reshedy, będący lekarzem zdołał znaleźć i przywieźć ze szpitalnej apteki do domu pół kilogramowy słoik lanoliny.


Nałożona na bolące brodawki lanolina przyniosła natychmiastową ulgę.


Brodawki zagoiły się w ciągu kilku dni i Resheda mogła z radością kontynuować karmienie piersią.


Resheda Hagen zaczęła propagować niezwykłe właściwości „Pure Lanolin” („Czystej Lanoliny”) jako rozwiązania problemu podrażnionych brodawek matek karmiących.


W 1984 roku zdecydowała się kupować lanolinę w kilogramowych słojach i przepakowywać ją do mniejszych pojemników, sprzedając je później karmiącym matkom.


Dzięki nawiązaniu przez Reshedę kontaktów ze szpitalami i aptekami bardzo szybko wśród pacjentów wzrosła świadomość niezwykłych właściwości lanoliny.


Dziś, po 30 latach działalności firma Lansinoh dostarcza karmiącym kobietom bezpieczną i skuteczną alternatywę dla typowo kosmetycznych produktów mających przynieść ulgę w przypadku podrażnień piersi.



  • Ponad 80% kobiet karmiących piersią spotyka się z podrażnieniem brodawek piersi, a u 26% z nich pojawiają się uszkodzenia naskórka.

  • Ta powszechna i bolesna przypadłość jest głównym powodem przerwania karmienia piersią.