Clearblue Test na obecność wycieku wód płodowych - 2 szt Powiększ

Clearblue Test na obecność wycieku wód płodowych - 2 szt

Clearblue Clearblue

Nowy

Aktualnie brak produktu - informacje: 504 166 699

23,00 zł

brutto

Wydaj 250,00 zł by otrzymać darmową przesyłkę !!!

TEST DO WYKRYWANIA WYCIEKU PŁYNU OWODNIOWEGO

Przed użyciem należy starannie zapoznać się z treścią ulotki !

 
Test do wykrywania wycieku wód płodowych Clearblue jest łatwym w użyciu, domowym testem do wykrywania wycieku płynu owodniowego, dzięki któremu można wykryć wyciek płynu owodniowego w przypadku podwyższonego ryzyka takiego wycieku.

Niebezpieczeństwo wycieku wód płodowych :

  • po 36. tygodniu ciąży, nawet przy braku odczuwania wilgoci
  • w ciągu 48 godzin po amniopunkcji
  • zawsze przy odczuwaniu wilgoci od 17 tygodnia ciąży
  • w przypadku wcześniejszych incydentów przedwczesnego pękania błon płodowych;

Pasek testu do wykrywania wycieku płynu owodniowego Clearblue zmienia barwę pod wpływem płynu o wartości pH powyżej 6,5. Wartości pH płynu owodniowego są wyższe niż 6,5.
 
Test Clearblue do wykrywania wycieku płynu owodniowego wskazany jest jest przyciążach podwyższonego ryzyka jak i tych które nie są zagrożone. Występowanie wycieku płynu owodniowego zwiększa prawdopodobieństwo infekcji zarówno u matki jak i u dziecka.

SPOSÓB UŻYCIA : 

1. Przed założeniem wkładki należy umyć i wysuszyć ręce. Woda z kranu może spowodować błędny wynik testu. Dlatego bardzo istotne jest by starannie wysuszyć ręce.
2. Wyjąć z opakowania test do wykrywania wycieku płynu owodniowego Clearblue, który ma postać wkładki higienicznej. Nowa wkładka przed użyciem posiada jasnożółtą barwę.
3. Usunąć papierowe zabezpieczenie z paska z klejem na spodzie wkładki. Przykleić wkładkę do bielizny. Wkładka ma być przyczepiona żółtą - chłonną stroną do góry. Używać wkładkę jak zwykłą podpaskę do chwili odczucia wilgoci. Nie pozostawiać wkładki na bieliźnie dłużej niż 12 godzin.

WYJAŚNIENIE WYNIKÓW :
Po pierwszych oznakach wilgoci z pochwy, należy odczekać 5 minut, a następnie wyjąć wkładkę z bielizny. Niezwłocznie po wyjęciu wkładki należy sprawdzić, czy kolor paska jest niebieski, zielony czy szary. Odczytu wyniku należy dokonać w dobrze oświetlonym miejscu. 
Kontrolę dotyczącą zmianę barwy należy dokonać po upływie 5 minut od poczucia wilgotności.
Po wyjęciu wkładki - zmiana barwy na niebieską, zieloną lub szarą utrzyma się przez około 2 godzin.

Wyniki testu na obecność wycieku wód płodowych

WAŻNE : pasek wskaźnikowy może zabarwić się na niebiesko, zielono lub szaro w przypadku poważnej zakaźnej choroby pochwy. W przypadku podejrzenia infekcji pochwy należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
 
ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA :
Zestaw testów do wykrywania wycieku płynu owodniowego Clearblue zawiera 2 szt wkładek higienicznych oraz instrukcję użycia.
Jeśli wkładki spowodują podrażnienie skóry - należy przestać z nich korzystać i skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

PRZECHOWYWANIE :
Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej. Prosimy zwrócić uwagę na datę przydatności podaną na opakowaniu. W wątpliwych przypadkach można poprosić o konsultację farmaceutę sprzedającego produkt. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. 

PYTANIA I ODPOWIEDZI :

1. Dlaczego powinnam kontrolować wyciek płynu owodniowego?
Test do wykrywania wycieku wód płodowych Clearblue polecany jest zarówno przy ciążach wysokiego ryzyka jak i tych niezagrożonych. Występowanie wycieku wód płodowych zwiększa ryzyko infekcji zarówno u matki jak i u dziecka, zaś wczesne wykrycie ułatwia:

  • zapobieganie komplikacjom lub przedwczesnemu porodowi
  • identyfikację możliwości pęknięcia błon płodowych, zwłaszcza po zabiegu amniopunkcji
  • upewnienie się, że odeszły wody, tak, aby dotrzeć do szpitala i bezpiecznie urodzić dziecko

W celu uzyskania bliższej diagnozy i opieki medycznej należy przekazać wyniki prowadzącemu lekarzowi.

2. Czułość
W 2 różnych badaniach klinicznych dotyczących testu Clearblue na wykrywanie wycieku wód płodowych, wzięło udział 412 kobiet w ciąży (odpowiednio 103 i 319 kobiet w ciąży). Test do wykrywania wycieku wód płodowych Clearblue wykazał się czułością od 95,7% do 100% przy nieprzerwanym stosowaniu. Diagnoza kliniczna wycieku płynu owodniowego przeprowadzona w szpitalu osiągnęła czułość 97.6%.

3. Dokładność testu
Test Clearblue ma dokładność 92% w porównaniu ze standardowymi metodami diagnostycznymi mającymi wykryć przedwczesne pęknięcie błon płodowych u kobiet w ciąży.

4. Czynniki mogące zakłócić wynik testu.
Następujące leki i choroby lub dolegliwości mogą zakłócić wynik testu do wykrywania wycieku wód płodowych:

  • infekcje pochwy (na przykład bakteryjne zapalenie pochwy lub rzęsistkowica)
  • terapia antybiotykowa
  • wkładki testowej można użyć co najmniej 12 godzin po stosunku lub płukaniu pochwy

Wynik może też zostać zakłócony, jeśli ciało nie wyschło po prysznicu lub kąpieli. W takim przypadku należy pominąć pozytywne wyniki i przeprowadzić nowy test z nową wkładką. 


W przypadku występowania krwawień wyniki odczytać może wyłącznie specjalista. Krwawienie należy zgłosić niezwłocznie lekarzowi prowadzącemu ciążę.
Kategoria produktu wyrób medyczny
Dla Wegan wyrób medyczny

Napisz opinię

Clearblue Test na obecność wycieku wód płodowych - 2 szt

Clearblue Test na obecność wycieku wód płodowych - 2 szt

ClearblueClearblue to marka spółki Swiss Precision Diagnostic GMBH. 


Produkty diagnostyczne Clearblue® przeznaczone są dla kobiet, które chcą dowiedzieć się więcej o swojej płodności i stanie ciąży. Dzięki pełnej gamie łatwych w użyciu produktów Clearblue® zapewnia pomoc kobietom, które starają się o dziecko, lub które uważają, że mogą być w ciąży. Obejmują one:


- testy ciążowe, które dają jasne i dokładne wyniki.
- zaawansowane badania płodności i owulacji, aby pomóc w identyfikacji płodnych dni cyklu reprodukcyjnego


Seria testów ciążowych Clearblue® jest rozpoznawana na całym świecie ze względu na niezawodność i łatwość użycia. Testują ciążę, mierząc hormon ciążowy, ludzką gonadotropinę kosmówkową (hCG) znajdującą się w moczu, i można go stosować na 4 dni przed planowaną miesiączką. 

Akceptuję
Nasza witryna używa plików cookies. Więcej szczegółów znajdą Państwo w naszym REGULAMINIE.