Fluid wzbogacony o hydrolat różany bio, polifenole z winogron i olejki eteryczne bio jednocześnie nawilża skórę, pozostawia ją matową i pochłania nadmiar sebum. Zmniejsza niedoskonałości i poprawia wygląd skóry, matuje ją, rozjaśnia i zapewnia świeżość.
Jego lekka i świeża konsystencja zapewnia uczucie komfortu i matuje skórę.
Delikatny, w 100% naturalny zapach zapewnia świeżość przy każdym użyciu dzięki koktajlowi olejków eterycznych.
* Patent pending n°PCT/EP2018/050482.
Korzyści
Formuła:
97% składników pochodzenia naturalnego. 10% składników bio.
Niekomedogenny, testowany dermatologicznie. Bez dodatku syntetycznych substancji zapachowych. I jak wszystkie produkty Caudalie nie zawiera parabenów, fenoksyetanoli, ftalatów, olejków mineralnych ani składników pochodzenia zwierzęcego.
Skład:
Caudalie- firma powołana do życia w 1995 roku we Francji przez Bertranda i Mathilde Thomas'ów wykorzystuje w procesie produkcji kosmetyków niezwykłe właściwości Vitis Vinifera- winorośli winnej. Marka Caudalie kładzie szczególny nacisk na składniki aktywne, które są naturalne i przyjazne dla środowiska, stale poszukując składników "zielonych". Wyciągi z krzewów latorośli winnej, które stosowane są w kosmetykach- pochodzą z winnic regionów Bordeaux, Szampanii i Burgundii. Najczęściej i najchętniej wykorzystywane są: antyoksydacyjne polifenole z pestek winogron, przeciwzmarszczkowy i ujędrniający resweratrol z pędów winnych, rozjaśniający przebarwienia viniferin zawarty w sokach winorośli, roślinna woda winogronowa, odżywczy olejek winogronowy i nawilżający Vinolevure®- wytwarzany na bazie drożdży winnych.
Caudalie posiada własny zespół naukowców i specjalistów opracowujących receptury kosmetyków; od początku współpracuje z prof. Josephem Vercauteren'em- specjalistą w dziedzinie polifenoli, profesorem Farmakognozji na Wydziale Farmacji w Monpellier i członkiem Centre National de la Recherche Scientifique- CNRS (Krajowego Centrum Badań Naukowych): francuskiej państwowej instytucji naukowej, skupiającej się na rozwoju dziedzin nauki, w tym dziedzin biologicznych. CNRS zatrudnia ponad 26 tys. osób- naukowców, inżynierów i innych; jest największą i najbardziej prestiżową organizacją tego typu we Francji.
Będąc członkiem stowarzyszenia "1% for the Planet", Caudalie przekazuje na rzecz organizacji ekologicznych 1% swoich światowych obrotów ze sprzedaży, aby działać na rzecz ochrony tych regionów świata, które są najbardziej narażone na deforestację oraz utratę bioróżnorodności. Opakowania Caudalie są wytwarzane z papieru pochodzącego z recyklingu. Gdy tylko jest to możliwe- wykorzystywany jest plastik z recyklingu oraz plastik roślinny.
"Stworzyłam Caudalie, ponieważ wierzę w skuteczność natury, jej piękno i wyrafinowanie." Mathilde Thomas